Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-09-07 17:20 | Zmodyfikowano: 2017-09-07 17:20
A|A|A

Na początek ostatnie już spotkanie z tegorocznym TIFF Festival. Gościli u nas już Krzysztof Solarewicz, którego wystawę możecie oglądać w galerii Miejsce Przy Miejscu i Agnieszka Pajączkowska, kuratorka sekcji "Przywiezione". O swoich zdjęciach, prezentowanych w ramach sekcji Holy-Art TIFF Open+ mówią Mateusz Jaźwiecki, Yulia Krivich, Kamil Śleszyński i Magda Żołędź.

Posłuchaj całej rozmowy:

 


 

Odwiedziły nas również Berenika Nikodemska i kolejna artystka, która przyjechała do naszego miasta w ramach Programu rezydencji Artystycznych AIR WRO. Pochodząca z Kraju Basków Karla Tobar rozwija u nas projekt, który rozpoczęła w Bilbao. Jego celem jest wygenerowanie aktywności artystycznej, która pozwoli spojrzeć w alternatywny sposób na przestrzeń publiczną i architekturę z różnych stron świata. Wrocławska odsłona projektu dedykowana będzie konkretnemu elementowi pejzażu miasta – mostom.

Posłuchaj całej rozmowy:

A to skany, które Karla zrobiła w studiu swoim plecako-skanerem:

 


 

Macondo, czyli jedno z ciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Wrocławia, o którym możecie jeszcze nie wiedzieć. Ta niewielka kawiarnia na Nadodrzu, od kilku lat kipi pomysłami. Organizowane są tam wystawy, warsztaty, koncerty i spotkania. A w między czasie podawana jest kawa. O historii, artystach i planach, choćby tych najbliższych, związanych z sobotnią Muzyczną Nocą Nadodrza mówią Julia Wernio i Michał Sember.

Posłuchaj całej rozmowy:

 


 

"Skały i piaski. Fotografie z 7 kontynentów" to tytuł wystawy zdjęć w Centrum Kultury Zamek. Ich autorem jest Andreas Hürlimann, pochodzący ze Szwajcarii podróżnik, który od niemal 40 lat fotografuje wybrane motywy ogromnych formacji skalnych, z różnych miejsc, na siedmiu kontynentach świata. O ekspozycji opowiada kuratorka Henryka Milczanowska.

Posłuchaj całej rozmowy:

 


 

 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama