Spełnili marzenia. Olimpia i Michał wystartują na Mistrzostwach Świata

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-12 12:25 | Zmodyfikowano: 2017-09-12 12:25
A|A|A

Olimpia Wojtyło zajęła 2. miejsce w Age Group, a jej mąż - Michał Wojtyło był w tej klasyfikacji trzeci. Oboje startowali w kategorii wiekowej 35-40. Wysokie lokaty w amerykańskich zawodach dały im upragnione przepustki na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata IM na Hawajach. Najbardziej prestiżowa impreza w świecie triathlonu odbędzie się w październiku w miejscowości Kona.

Trasa w Wisconsin, na której Olimpia i Michał wywalczyli upragnione sloty na Ironman Kona 2018, była bardzo techniczna. Trudy rywalizacji na niej wynagradzała natomiast liczna publiczność. Uczestników oklaskiwało i dopingowało 50 tys. kibiców.

Olimpia i Michał Wojtyło to uczestnicy pierwszej edycji Radiowej Akademii Triathlonu. W 2013 roku zdobyli pierwsze tytuły Ironmana, podczas kończących projekt Radia Wrocław zawodów w austriackim Klagenfurcie.

Oboje startują obecnie w Grupie Triathlonowej RAT. Michał jest także głównym trenerem drugiej edycji sportowego projektu Radia Wrocław. W RAT 2 kolejni amatorzy przygotowują się do zdobycia m.in. tytułu Ironmana.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama