Futboliści amerykańscy Panthers Wrocław nie chcą jechać na zgrupowanie kadry

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-13 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-13 11:56
A|A|A

fot. materiały prasowe

Do tej pory zawodnicy Panthers Wrocław występowali we wszystkich meczach Reprezentacji Polski. – Cykl treningowy realizowany przez sztab trenerski naszego klubu zakłada start przygotowań w październiku. Niestety w roku 2016 nie było to możliwe, ponieważ blisko połowa naszego polskiego składu musiała otrzymać możliwość odpoczynku po ciężkim okresie przygotowań kadry. Nie możemy sobie na to pozwolić w tym sezonie, ponieważ w roku 2018 planujemy kolejne bardzo ważne sprawdziany i wydarzenia – wyjaśnia Jakub Głogowski, generalny manager Panthers Wrocław.

Zdaniem klubu po obecnym sezonie zawodnicy są przemęczeni. - Gdy tylko zakończyli bardzo intensywny sezon udali się na dwa zgrupowania, które przekraczały wszystkie normy treningowe przyjęte w klubie (3 treningi dziennie), a następnie rozegrali dwa bardzo trudne mecze na The World Games 2017. Skutkiem tego jest kilka kontuzji kluczowych zawodników, którzy obecnie są na różnych etapach rehabilitacji. Zdrowie naszych zawodników jest dla nas priorytetem. Fizjoterapia i rehabilitacja są kluczami przy tak obciążającej dyscyplinie. Wciąż nie są również jasne dla nas zasady leczenia urazów odniesionych na meczach i przygotowaniach Reprezentacji Polski – opowiada Jakub Głogowski.

Panthers Wrocław w komunikacie zaznaczają, że "powołania na mecze Reprezentacji Polski są wielkim wyróżnieniem zarówno dla zawodnika, jak i dla klubu, ponieważ podkreślają wykonywaną pracę, ale nie można dopuścić do sytuacji, by zaburzały one harmonogram przygotowań do rozgrywek. Daty meczów i przygotowań Kadry powinny być konsultowane ze sztabem klubu, ale niestety kontakt w tej sprawie nigdy nie następował, a o samych powołaniach zawodników władze klubu dowiadywały się z portalu Facebooku i zamkniętych grup, ponieważ nigdy nie były one oficjalnie przesyłane drogą oficjalną, co jest normą w każdej dyscyplinie sportu".

W związku z tym w momencie, kiedy chodzi o mecz sparingowy, który nie jest związany z oficjalnymi przygotowaniami do ważnej imprezy międzynarodowej, zarząd klubu zdecydował się nie wysyłać zawodników na zgrupowanie.

Pomimo tej decyzji na kadrę pojechał Patryk Matkowski. Dla jednego z najlepszych futbolistów Panthers Wrocław skutkuje to zawieszeniem w prawach zawodnika w sezonie 2018. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama