Felix Großschartner 28. w Memoriale Marco Pantaniego

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-09-18 09:37 | Zmodyfikowano: 2017-09-18 09:42

Do głównego odjazdu wyścigu załapało się tylko dwóch kolarzy. Sebastian Schonberger (Tirol) i Marco Zamparella (Amore&Vita – Selle SMP presented by FONDRIEST) odskoczyli po 43 kilometrach, budując prawie 5-minutową przewagę.

Na ostatnim podjeździe dnia, Montevecchio, który łącznie pokonywany był trzy razy, Zamparella zostawił swojego towarzysza ucieczki, a tuż przed szczytem dołączyli do niego Mattia Cattenao, Egan Bernal (obaj Androni – Sidermec – Bottecchia) i Diego Ulissi (Italy), którzy zaatakowali z peletonu. W tym momencie, 60km przed metą, mieli oni 50 sekund zapasu nad przerzedzoną grupą, ale później wzrósł on o kolejną minutę.

Kwartet dowiózł swoje prowadzenie do samego końca, utrzymując przewagę na finałowych rundach w Cesenatico (4 okrążenia po 5,3km). Zwycięzca został wyłoniony z tej „czwórki” a w sprincie niespodziewanie triumfował Marco Zamparella. Ograł on na finiszowych metrach Ulissiego i Bernala. Felix Großschartner wjechał na „kreskę” w zredukowanym do ok. 60 kolarzy peletonie, kończąc zmagania na 28.pozycji.

Niestety zmagań nie ukończył, prezentujący w ostatnim czasie wysoką formę, Simone Ponzi. Włoch upadł na trasie i doznał złamania obojczyka. Po dokładniejszych badaniach okaże się ile potrwa jego przerwa od roweru.

Pełne wyniku zawodów znajdziecie tutaj.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.