Literatura w RWK: Sabina Bourkobane i dr Dawid Szkoła [ZOBACZ]

Łukasz Śmigiel, BT | Utworzono: 2017-09-18 15:22 | Zmodyfikowano: 2017-09-18 15:22

Prezentujemy zapis fragmentów rozmów z Sabiną Bourkobane z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama, Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Psim Polu oraz eseistą – dr Dawidem Szkołą (premierowy zbiór esejów, pt. „Ciemno, coraz ciemniej", Wydawnictwo Warstwy 2017). 

- Centrum Fama wyrobiło sobie już dobrą markę na Psim polu i nadal dynamicznie się rozwija – mówi nasz gość, Sabina Bourkobane. Obecnie Fama podejmuje wiele działań na trzech poziomach, organizując wydarzenia związane z literaturą, kinem oraz sztukami cyrkowymi. Część projektów proponują sami mieszkańcy Psiego Pola, którzy mocno angażują się w rozbudowę programu atrakcji Centrum Biblioteczno-Kulturalnego. Także jesienny grafik warsztatów, eventów i pokazów przedstawia się w Famie bardzo ciekawie i warto do CBK stale zaglądać tutaj

Dawid Szkoła to autor, który idzie pod prąd dzisiejszym trendom w literaturze. Po znakomitym debiucie z 2015 roku za „Eseje" oraz nominacji do Nagrody Warto 2016, pisarz oddaje w ręce czytelników kolejny zbiór esejów, w którym motywem przewodnim stał się upadek – ludzi, człowieka, cywilizacji. „Ciemno, coraz ciemniej" to wspaniale wydany przez wrocławskie Warstwy tom (premiera: 18.09.2017), który wymaga od czytelnika uwagi i skupienia oraz podsuwa wiele odwołań i nawiązań do tekstów literackich mistrzów Dawida Szkoły - Conrada, Horvitza, Lindqvista czy Eagletona. 

Program literacki w Radiu Wrocław Kultura prowadzą: Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel oraz Wiktor Talaga. Zapraszamy co czwartek od godz. 16 do 20.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.