Premiera filmu "Twój Vincent" już w najbliższą sobotę

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-09-26 12:46 | Zmodyfikowano: 2017-09-26 10:18

4 lata pracy, 115 malarzy, 6,5 tysiąca tubek farb, 62 tysiące obrazów i 88 minut filmu, jakiego świat nie widział. Tak w liczbowym skrócie wyglądała praca przy "Loving Vincent" - niezwykłej biografii Vincenta Van Gogha. Na ekrany polskich kin trafi 6 października.

W premierze wezmą udział twórcy i koproducenci filmu, wśród których są Miasto Wrocław, Centrum Technologii Audiowizualnych i Dolnośląski Fundusz Filmowy (Odra-Film).

W sobotę zostanie również otwarta w Galerii Kino na parterze DCF-u wystawa części obrazów malowanych na potrzeby filmu. Dla widzów i mieszkańców będzie dostępna do 20 października w godzinach pracy kina, czyli od godziny 11 do 20. Wstęp bezpłatny.

Film trafi na ekrany kin w blisko 140 krajach. Amerykańska premiera odbyła się 22 września w Nowym Jorku.

„Twój Vincent" to nowatorskie i skomplikowane przedsięwzięcie. Powstawał - we Wrocławiu, Gdańsku, Londynie i Atenach - prawie 4 lata. Łączy tradycyjne malarstwo, sztukę animacji i aktorstwo z najnowocześniejszymi technikami multimedialnymi, graficznymi i komputerowymi. Wszystkie ujęcia, 65 tysięcy klatek, wykonano techniką malarstwa olejnego.

Film wyreżyserowali Dorota Kobiela, malarka i pomysłodawczyni projektu oraz Hugh Welchman, zdobywca Oscara za najlepszy film animowany „Piotruś i wilk" w 2008 roku. 

PRZECZYTAJ TEŻ:


"Loving Vincent" - wrocławski film, jakiego świat jeszcze nie widział

"Twój Vincent" przyjęty owacjami

Twój Vincent ****

"Twój Vincent": 12 obrazów na sekundę [POSŁUCHAJ]

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.