Pierwsza wygrana koszykarek CCC Polkowice

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-10-04 21:15 | Zmodyfikowano: 2017-10-04 21:15

Tylko początek meczu należał do drużyny z Sosnowca, która prowadziła 6:2. Zespół CCC szybko doprowadził do remisu 7:7, potem objął prowadzenie 11:10, a po pierwszej kwarcie prowadził już 23:13.

W drugiej kwarcie znów zdecydowanie lepsza była drużyna z Polkowic. Ewelina Gala kończyła akcje zarówno z dystansu, jak i wchodząc pod kosz. Solidną partię rozgrywała także Theresa Plaisance. Do przerwy zespół CCC prowadził 50:30.

Także druga połowa przebiegała pod dyktando gospodyń. Zawodniczki CCC zdecydowanie lepiej zbierały i miały okazje do ponowień. Rywalki miały natomiast problemy z rozegraniem oraz skutecznością. Po 30 minutach CCC prowadziło 65:41.

W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Dikeoulakosa miały mecz pod pełną kontrolą. Pojedynek zakończył się wygraną CCC Polkowice 90:61.

CCC Polkowice – Zagłębie Sosnowiec 90:61 (23:13, 27:17, 15:11, 25:20)

CCC: Plaisance 20, Leciejewska 14, Clark 13, Gala 11, Idziorek 7, Sandrić 6, Babkina 5, Gajda 5, Holmes 5, Stankiewicz 4.

Zagłębie: Parks 11, Skrba 10, Swanier 9, Siksniute 8, Misiuk 7, Rozwadowska 7, Packovski 6, Stara 3, Dobrowolska 0.