CCC zatrzymane w Gorzowie. Będzie mecz nr 4

Piotr Pietraszek, mat. prasowe/basketligakobiet.pl | Utworzono: 2021-03-31 21:15 | Zmodyfikowano: 2021-03-31 21:15

Wyrównana pierwsza kwarta i gra punkt za punkt, dała minimalne prowadzenie drużynie trenera Dariusza Maciejewskiego (22:20). Na początku kolejnej trafienia Agnieszki Kaczmarczyk oraz Shatori Walker-Kimbrough pozwoliły gorzowiankom powiększyć przewagę (27:20), jednak w odpowiedzi akcje Keishy Hampton oraz Kamile Nacickaite znów doprowadziły wynik na styk (33:34). Do końca pierwszej połowy trwała walka kosz za kosz i 20 minutach na tablicy był remis 45:45.

Po zmianie stron lekką przewagę uzyskały przyjezdne, ale po chwili wszystko ponownie się zmieniło na korzyść miejscowych. W samej końcówce seria 6:0 dała Enei, tak jak w drugiej kwarcie, siedem „oczek” przewagi (71:64). Podopieczne trenera Maciejewskiego prowadzenia nie oddały już do końca i dzięki zwycięstwu przedłużyły serię półfinałową.   Aż 25 punktów dla drużyny z Gorzowa Wlkp. rzuciła Shatori Walker-Kimbrough, a 11 punktów i 16 zbiórek było dziełem Megan Gustafson. W zespole z Dolnego Śląska najskuteczniejsza była Aaryn Ellenberg-Wiley – 25 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek.

- Gratulacje dla zespołu z Gorzowa Wlkp., zagrał dzisiaj skutecznie i zasłużył na zwycięstwo. Uczulałem swoje zawodniczki, że na pewno gospodarze wyjdą z dużą energią i będą chcieli wygrać to spotkanie. My mamy sporo do poprawy jeśli chodzi o naszą obronę. Trzeba odrobić lekcje i jutro zagrać dużo lepiej jeśli chcemy wywieźć z tego trudnego terenu awans do finału – powiedział po meczu trener CCC Karol Kowalewski.

Polkowiczanki prowadzą w serii 2-1. Kolejne spotkanie tych drużyn już jutro, ponownie w Gorzowie Wielkopolskim. Na zwycięzcę z tej pary w finale ekstraklasy czeka już Arka Gdynia, która w trzech spotkaniach okazała się lepsza od Basketu 25 Bydgoszcz.

Trzeci mecz półfinałowy: Enea Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 91:82 (22:20, 23:25, 26:19, 20:18).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla CCC.

Enea Gorzów Wlkp.: Shatori Walker-Kimbrough 25, Borislava Hristova 14, Cheridene Green 14, Agnieszka Kaczmarczyk 13, Megan Gustafson 11, Dominika Owczarzak 11, Katarzyna Dźwigalska 3, Karolina Matkowska 0.

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg-Wiley 25, Keisha Hampton 21, Dragana Stankovic 18, Kamile Nacickaite 10, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 3, Weronika Gajda 2, Amanda Kantzy 0.