Polska rozgromiła Armenię. Hat-trick Roberta Lewandowskiego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-05 19:49 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 19:49

Spotkanie na trudnym terenie, na którym jeszcze ani razu nie odnieśliśmy zwycięstwa zaczęło się w najlepszy możliwy sposób. W 2 minucie Łukasz Piszczek podał z prawego skrzydła na wysokości pola karnego do środka, a tam akcje zamknął Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski strzałem po krótkim słupku dał prowadzenie 1:0.

Drugi gol padł w 18 minucie. Robert Lewandowski przymierzył z rzutu wolnego i Grigor Meliksetjan nie miał nic do powiedzenia. Nasz napastnik trafił także w 25 minucie po kuriozalnej sytuacji. Dwa metry od bramki spanikował Taron Voskanjan podając nogą do Meliksetjana, a ten... złapał piłkę. Sędzia musiał podyktować rzut wolny pośredni cofając piłkę na bramkarską piątkę. Wszyscy piłkarze Armenii stanęli na linii, a Robert Lewandowski płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki. Był to jego 49 gol w reprezentacji, co oznacza, że wyprzedził o jedno trafienie Włodzimierza Lubańskiego i został najlepszym strzelcem w historii naszej kadry.

Gospodarze odpowiedzieli w 39 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę głową zamienił Hovhannes Hambardzumjan.

W drugiej połowie Polacy nie zwalniali tempa. W 58 minucie po indywidualnej akcji płaskim strzałem z 16 metra do siatki trafił Jakub Błaszczykowski.

W 64 minucie Robert Lewandowski uderzeniem z bliskiej odległości wykończył zespołową akcję i podwyższył na 5:1 zdobywając tym samym swoją 50. bramkę w reprezentacji.

W 89 minucie dzieła zniszczenia dopełnił Rafał Wolski. Akcję rozpoczął z prawej strony Jakub Błaszczykowski, a pomocnik Lechii Gdańsk z bliska pokonał bramkarza Armenii.

Całe spotkanie w reprezentacji Polski rozegrał pochodzący z Ząbkowic Śląskich Piotr Zieliński.

Armenia - Polska 1:6 (1:3)

Gole: Hambardzumjan 39 - Grosicki 2', Lewandowski 18', 25', 64', Błaszczykowski 58', Wolski 89'

Armenia: Grigor Meliksetjan - Kamo Howhannisjan, Howhannes Hambardzumjan, Taron Woskanjan, Artak Edigarjan - Gegham Kadimjan (62' Edgar Malakjan), Ruslan Korjan (66' Edgar Manuczarjan), Gor Malakjan, Henrich Mchitarjan, Sargis Adamjan (73' Dawit Manojan) - Tigran Barseghjan.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan (85' Thiago Cionek), Bartosz Bereszyński - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (59' Krzysztof Mączyński), Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (72' Rafał Wolski) - Robert Lewandowski.

W pozostałych spotkaniach naszej grupy Czarnogóra przegrała z Danią 0:1, a Rumunia pokonała Kazachstan 3:1. Losy awansu rozstrzygną się zatem w ostatniej kolejce. Polska zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie z Czarnogórą i do awansu biało-czerwonym wystarczy remis. Dania zagra natomiast z Rumunią i żeby zająć pierwsze miejsce w grupie musiałaby nie tylko wygrać ten mecz, ale także liczyć na porażkę Polaków.