Piłkarki ręczne Metraco Zagłebia pozostają niepokonane

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-10 20:00

Dolnośląski zespół nawet przez moment nie musiał gonić wyniku. Spotkanie otworzyła Żana Marić, a na jej trafienie odpowiedziała Sandra Zimnicka i był to jedyny moment w którym mieliśmy remis. Trzy kolejne bramki zdobyła drużyna gospodarzy i systematycznie powiększała przewagę. W 13 minucie kontrę wykończyła Adrianna Górna i było już 10:3. Do przerwy lubinianki zdobyły jeszcze 12 bramek. Ostatnią z nich zdobyła Zuzanna Ważna i po pierwszej połowie było 22:15 dla Metraco Zagłębia.

Druga część meczu była już bardziej wyrównana i co ciekawe "Miedziowe" przegrały ją jednym trafieniem. Wynik jednak nawet przez moment nie był zagrożony.

MVP meczu: Alina Wojtas (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Korona Handball Kielce 38:32 (22:15)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1 – Grzyb 3, Semeniuk 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Wasiak 1, Rosińska 1, Górna 4, Ważna 5, Marić 6, Wojtas 4, Belmas 1, Jochymek 1, Pielesz 3, Milojević 2.

Korona: Chojnacka, Orowicz – Więckowska 6, Syncerz 5, Kędzior 1, Czekala 3, Zimnicka 2, Dos Santos 7,Czubaj, Gliwińska 1, Więckowska, Janczyk 2, Skowrońska 1, Piecaba, Radzikowska 1, Homonicka 3.