ATP Szanghaj: Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-12 14:21

Spotkanie drugiej rundy debla było dla Kubota i Melo tak naprawdę pierwszym meczem w chińskim turnieju, bo w pierwszej rundzie mieli wolny los. Spotkanie zaczęło się po myśli polsko-brazylijskiej pary, która przełamała

już pierwszy serwis rywali i objęła prowadzenie 3:0. W piątym gemie to Hiszpanie cieszyli się ze zdobycia punktu przy podaniu przeciwników i stan gry zaraz się wyrównał. Końcówka należała jednak do Łukasza Kubota i Marcelo Melo, którzy najpierw przy własnym serwisie wygrali do 30, a potem przełamali Lopezów do 40. Na zwycięstwo 7:5 pracowali 52 minuty.

Druga partia była już krótsza. Trwałą tylko 34 minuty i należała do Hiszpanów, którzy objęli prowadzenie po przełamaniu w piątym gemie (do 40) i nie oddali już korzystnego wyniku wygrywając 6:4.

O awansie do ćwierćfinału decydował zatem pełen zwrotów akcji super tie-break. Obejrzeliśmy w nim aż 9 przełamań i powrót pary Kubot-Melo ze stanu 3:7 do remisu 9:9. Od tego momentu oba duety wygrywały swoje serwisy, aż do wyniku 11:11. Wtedy Polak i Brazylijczyk zdobyli punkt przy podaniu Hiszpanów i za chwilę sami skończyli mecz.