RWK: American Film Festival, MIASTOMovie i seriale na jesień

Krzysztof Majewski, Miłosława Bożek | Utworzono: 2017-10-15 19:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-13 20:40

Na początek 8. American Film Festival. W środę ogłoszono program na nietypowej konferencji bo w postaci live, dyrektor artystycznej - Urszuli Śniegowskiej, na facebooku. Wiemy więc, że imprezę otworzy rewelacja tegorocznego Sundance "I tak cię kocham" Michaela Showaltera. Na zakończenie pokazana zostanie znakomicie przyjęta podczas festiwalu w Wenecji satyra science-fiction "Pomniejszenie" Alexandra Payne’a z trzynastocentymetrowym Mattem Damonem. Jak zawsze mnóstwo amerykańskiego niezależnego kina, świetna, choć, czasami zapominana sekcja American Docs i goście. Tym najważniejszym będzie nominowana do Złotych Globów i Emmy, nagrodzona BAFTĄ aktorka Rosanna Arquette. Gwiazda przyjedzie do Wrocławia, aby odebrać przyznaną jej w tym roku Indie Star Award, nagrodę honorującą wybitnych twórców niezależnego kina amerykańskiego. O wszystkich aspektach festiwalu na antenie Radia Wrocław Kultura, opowiedziała Urszula Śniegowska. (AFF zacznie się 24, a kończy 29 października):

Wcześniej, również w Kinie Nowe Horyzonty, odbędzie się festiwal MIASTOMovie. Nominowany do nagród Emocje RWK 2016. Wtedy pisaliśmy tak "Za znakomitą trzecią odsłonę festiwalu, który stał się przykładem na to, jak posłużyć się filmem, aby poruszyć istotne problemy współczesnych miast". Nic się nie zmieniło w idei, tym razem, festiwal pod hasłem "Sąsiedztwo". Zmieniło się za to w kasie. Festiwal nie otrzymał dofinansowania i organizowany jest ze środków własnych Wrocławskiej Fundacji Filmowej. O wydarzeniach opowiedziała Anka Bieliz: 

 

 

Joanna Żak z Kina Nowe Horyzonty zaprosiła na pokazy w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Patronami są triumfatorzy tegorocznych festiwali filmowych Ruben Östlund i Laurent Cantent:

Na koniec serial. Dzisiaj odbywa się pokaz prasowy drugiego sezonu "Belfra" więc będziemy wspominać pierwszy, ale powiemy też o tym co czeka nas w najbliższych miesiącach. Na naszych własnych kanapach:

O dwóch superbohaterskich propozycjach na jesień: młodzieżowych następcach "Herosów" i kuzynach X-Menów "The Gifted: Naznaczeni" i skrytykowanych jeszcze przed premierą "Marvel's Inhumans":

W jesiennej ramówce powraca: David Fincher w swym najlepszym wydaniu z serialem "Mindhunter" dla Netflixa i kolejna serialowa adaptacja Margaret Atwood "Alias Grace", a Netflix zaskakuje kolejnymi wielkimi nazwiskami, w swoich serialowych propozycjach na listopad: 'Godless" Stevena Soderbergha i "She's Gotta Have It" Spike Lee.

Zapraszają, w każdy piątek od 19.00 - Krzysztof Majewski i Miłosława Bożek.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.