Pogoda: Mgła ogranicza widzialność nawet do 100 metrów[SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-10-20 07:50 | Zmodyfikowano: 2017-10-20 07:50
A|A|A

Fot. pixabay

A jak mgła to rodzi się od razu pytanie, kiedy na drodze włączać światła przeciwmgłowe przednie i tylne.Mieliśmy w tej sprawie telefon od naszego słuchacza:

No właśnie, takie są przepisy. Przednich świateł przeciwmgłowych możemy używać zawsze przy zmniejszonej widoczności, jak jest mgła lub nawet jeżeli siąpi deszcz.

Pogoda na piątek

Od Skandynawii, przez Polskę, Włochy, aż po Hiszpanię, rozciągać będzie się obszar podwyższonego ciśnienia. Pozostała część Europy znajdzie się pod wpływem niżów. W ciągu najbliższej doby przeważający obszar Polski znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływa powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody:
W dzień przed południem zachmurzenie duże i stopniowe rozpogodzenia, później zachmurzenie małe. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie małe, jedynie przed południem w obszarach mgieł duże. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków południowych.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

Warunki biometeorologiczne: korzystne.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama