Radio Wrocław Kultura: Od Niewiny do Edyty Stein [WIDEO]

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-10-27 13:09 | Zmodyfikowano: 2017-10-27 13:09
A|A|A

O najnowszym dyplomie PWST Wrocław młodzi aktorzy: Ada Jendroszek, Patryk Bartoszewski i Maciej Kulmacz. 'Niewinę' reżyseruje Paweł Miśkiewicz, który 13 lat temu przygotował polską prapremierę sztuki Dei Loher w Starym Teatrze w Krakowie.O spektaklu 'Utopia' opowiedzą Kacper Pilch, Kacper Sasin i Zofia Schwinke. Przedstawienie Teatru Grupa (zrealizowane w ramach Programu Podyplomowej Samoformacji Aktorskiej) w Sali Teatru Laboratorium do piątku.Pantomima Now to warte uwagi i udziału przedsięwzięcie Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Objazd lub - jak kto woli - tournee. Zielona Góra, Legnica, Opole. Ze znakomitą 'Pustką, pustynią, nic' w reżyserii Leszka Bzdyla. W naszym studiu Jan Kochanowski i Piotr Soroka.

Mariusz Sibila z Centrum Trawienia Wizji Brzuch. Artysta-aktywista, którego kojarzyć trzeba także z kolektywem Falanster, a ostatnio z Agnieszką Olsten (był jej asystentem przy 'Balladynie' w Teatrze Muzycznym Capitol).Roberto Skolmowski (reżyseria) i Wojciech Hejno (zdjęcia). Głównym tematem rozmowy będzie 'Synagoga 22', multimedialny dramat muzyczny o wrocławskiej świętej. Do zobaczenia w Kościele św. Michała Archanioła już w listopadzie (10-12.11). W roli głównej Magda Skiba, na co dzień aktorka Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.Bądźcie z nami co wtorek w DAB+, aplikacjach mobilnych i na radiowroclawkultura.pl.

 Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr, wtorek, godz. 16:00-20:00, Magda Piekarska, Grzegorz Chojnowski (powtórka w wersji audio w środę od 8:00)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama