Pluciński, Taciak i Brożyna pozostają w CCC Sprandi Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-31 19:00

- Cieszymy się z faktu, że trójka ta pozostanie w naszej grupie, gdyż ścigają się w naszych barwach od dobrych kilku lat i zawsze mogliśmy liczyć na ich profesjonalizm. Mateusz Taciak ma spore doświadczenie, którym się chętnie dzieli i wciąż jest jednym z najmocniejszych czasowców w kraju. Leszek Pluciński to natomiast jeden z najlepszych górali na krajowej arenie, a Piotr Brożyna ma przed sobą świetlaną przyszłość jeśli będzie dalej tak się rozwijał – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Mateusz Taciak ma najdłuższy staż w ekipie, gdyż sezon 2018 będzie jego ósmym w polkowickim zespole. Aktualny Górski Szosowy Mistrz Polski jest jednym z najlepszych specjalistów od jazdy indywidualnej w kraju oraz jak mało kto potrafi poświęcić się dla drużyny.

Leszek Pluciński zabłysnął w tym roku formą na CCC Tour – Grody Piastowskie, w którym był bliski końcowego triumfu i zakończył zmagania na drugim miejscu. Był także 7. na wymagającym etapie Tour des Fjords oraz 5. w generalce Bałtyk – Karkonosze Tour, czyli imprezie, która padła jego łupem 2 lata wcześniej.

Piotr Brożyna jest najmłodszym zawodnikiem z tej „trójki”, choć nie jest już orlikiem. Sezon 2018 będzie dla niego pierwszym w kategorii elita i czwartym w CCC Sprandi Polkowice. Mistrz Polski U23 w jeździe na czas ma już spore doświadczenie w peletonie elity, zdobyte m.in. podczas Volta Ciclista a Catalunya, czy też Tour of Slovakia, który ukończył na 3.miejscu w ogólnej klasyfikacji i triumfował wśród młodzieżowców.

Przedłużając umowy z Leszkiem Plucińskim, Mateuszem Taciakiem i Piotrem Brożyną drużyna CCC Sprandi Polkowice zamknęła skład na sezon 2018. W ekipie znajdzie się zatem 19 kolarzy – 13 Polaków oraz 6 zawodników zagranicznych.

Skład CCC Sprandi Polkowice na sezon 2018: Amaro Manuel Antunes, Alan Banaszek, Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Kamil Gradek, Jonas Koch, Marko Kump, Adrian Kurek, Kamil Małecki, Łukasz Owsian, Michał Paluta, Leszek Pluciński, Michal Schlegel, Frantisek Sisr, Patryk Stosz, Mateusz Taciak, Jan Tratnik.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.