Kolarz CCC Sprandi Polkowice ósmy na MŚ w Bergen

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-09-22 19:55 | Zmodyfikowano: 2017-09-22 19:55

Kolarze do lat 23 rywalizowali w norweskim w Bergen na dystansie 191 km. Francuz wyprzedził na mecie Lennarda Kämnę z Niemiec, z którym uciekał przez ostatnich 7 km. Obaj byli o 3 sekundy szybsi od zasadniczej grupy, z której najszybciej finiszował Duńczyk Michael Carbel Svendgaard.

Na starcie stanęło pięciu Polaków, w tym czterech z zespołu CCC Sprandi Polkowice: Alan Banaszek, Piotr Brożyna, Kamil Małecki i Michał Paluta. Z tego grona najwięcej szans na dobrą pozycję wydawał się mieć Banaszek, który na ubiegłorocznych MŚ w tej kategorii wiekowej zajął dziesiątą lokatę.

To nie on jednak, tym razem, był najszybszym z biało-czerwonych. W 37-osobowej grupie, która finiszowała trzy sekundy po złotym i srebrnym medaliście najlepszy był kolega klubowy Banaszka - Michał Paluta. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice został sklasyfikowany na ósmym miejscu. To najwyższa lokata polskiego kolarza w historii startów na mistrzostwach świata w kategorii U-23.

Brożyna zajął 45., Małecki 50., a Banaszek 90. miejsce.