Strajk ostrzegawczy we wrocławskim szpitalu. Chcą podwyżek

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-11-22 08:45 | Zmodyfikowano: 2017-11-22 08:45
A|A|A

Julo / wikipedia / public domain

Będzie strajk ostrzegawczy w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Według związkowców prowadzone od maja rozmowy z zarządem placówki nie przyniosły rozwiązania, dlatego pracownicy w referendum opowiedzieli się za dwugodzinną akcją protestacyjną. Jak mówi Stanisława Sankowska z Solidarności główny postulat to podwyżki płac.

Dwugodzinny strajk, to pierwszy krok, co będzie dalej zależy od zarządu - dodaje Sankowska:

Prezes wrocławskiego szpitala Dariusz Kowalczyk nie ukrywa, że nie ma pieniędzy na podwyżki.

NFZ odpowiada, że z roku na rok na psychiatrię przeznacza coraz więcej pieniędzy. W 2014 roku było to 180 milionów złotych, a w przyszłym ma być 216 milionów, mówi Joanna Mierzwińska, rzecznik Funduszu:

To jednak jak tłumaczą specjaliści są środki przeznaczane na całą psychiatrię, łącznie z przychodniami, a kłopoty finansowe dotyczą szpitali. Według wyliczeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podległe mu szpitale rocznie przynoszą około 3 milionów złotych straty. Jeśli nic się nie zmieni urzędnicy nie wykluczają z początkiem nowego roku wypowiadania umów z Funduszem, mówi Robert Adach z departamentu zdrowia:

Strajk ostrzegawczy we wrocławskim szpitalu jest planowany na przyszły wtorek, 28 listopada.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama