Mathias Fischer nie jest już trenerem koszykarzy PGE Turowa

| Utworzono: 2017-11-29 07:01

Mathias Fischer objął posadę trenera PGE Turowa Zgorzelec w sierpniu 2016 roku. W minionym sezonie z zespołem z przygranicznego miasta zajął 10. miejsce w rozgrywkach PLK, notując bilans 17 zwycięstw i 15 porażek. Obecne rozgrywki drużyna prowadzona przez Niemca polskiego pochodzenia rozpoczęła od wygrania 5 z 7 meczów. 

- Trener Mathias Fischer postanowił skorzystać z oferty klubu niemieckiej Bundesligi. Na wtorkowym treningu trener podziękował zawodnikom za współpracę i pożegnał się z drużyną. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania porozumienia związanego z rozwiązaniem obowiązującego kontraktu. Wraz z dniem dzisiejszym rolę i obowiązki pierwszego szkoleniowca zespołu przejął Michael Claxton - mówi Mirosław Kabała, prezes PGE Turowa Zgorzelec. 

Michael Claxton pełnił od sezonu 2016/2017 funkcję asystenta w sztabie szkoleniowym PGE Turowa. Po zakończeniu kariery zawodniczej w zespole Tacoma Tide 40-latek zajął się szkoleniem w Seattle Academy. Największy sukces na ławce trenerskiej odniósł jak na razie w 2015 roku, kiedy to wspólnie z drużyną S.C. Rist Wedel zdobył wicemistrzostwo ligi Pro-B.

Zarząd KKS Turów Zgorzelec S.A. pragnie podziękować trenerowi Mathiasowi Fischerowi za ponad roczną współpracę i życzyć powodzenia w dalszej karierze.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.