PLK: Przykra niespodzianka. PGE Turów przegrał ze Stalą

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-07 20:04 | Zmodyfikowano: 2017-01-07 20:06

Już pierwsze minuty zwiastowały problem. Nie minęła nawet połowa inauguracyjnej kwarty, a dolnośląski zespół przegrywał 2:11. Dość zresztą powiedzieć, że wtedy mieliśmy też jedyne prowadzenie PGE Turowa w całym meczu - kiedy Bartosz Bochno trafił na 2:0. Po pierwszej kwarcie goście byli gorsi 16:26.

Dziesięciopunktowa różnica utrzymywała się także do przerwy (27:37), aż chwilę po zmianie stron sięgnęła aż 24 punktów! Kiedy Christo Nikołow skutecznie skończył szybki atak gości, to po trzech minutach trzeciej kwarty było już 54:30 dla Stali Ostrów Wielkopolski. W zasadzie było już po meczu.

Co prawda PGE Turów wygrał tę część meczu siedmioma punktami (24:17), a ostatnią odsłonę dwoma "oczkami" (18:20), ale nie zmieniło to końcowego wyniku. Nadzieja pojawiła się na cztery minuty przed ostatnią syreną, kiedy po rzucie Tweety Cartera zgorzelczanie zmniejszyli straty do stanu 67:71. Niestety potem to gospodarze zaliczyli serię 7:0 podczas, której 5 punktów zdobył Łukasz Majewski. Niski skrzydłowy Stali był bohaterem spotkania zdobywając 17 punktów i 10 zbiórek. Double-double miał jeszcze Shawn King - 10 punktów i 15 zbiórek, a po 14 "oczek" dołożyli Szymon Szewczyk, Christo Nikołow i Marc Carter. Na nic zdało się zatem aż 21 punktów Michała Michalaka, który był liderem PGE Turowa.

Gospodarze wygrali mimo, że popełnili aż 17 strat - zgorzelczanie mieli ich 12. Stal mogła pochwalić się jednak 21 asystami, przy tylko pięciu kluczowych podaniach gości i wygraną walką na tablicach - 45:32. Do tego warto spojrzeć na skuteczność, bo przy niemal takiej samej liczbie rzutów (Stal 63, PGE Turów 62), zwycięzcy trafili 49% swoich prób z gry, a dolnośląska drużyna tylko 37%.

Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Turów Zgorzelec 82:71 (26:16, 21:11, 17:24, 18:20)

Punkty dla Stali: Majewski 17 (10 zbiórek), Carter 14, Szewczyk 14, Nikołow 14, King 10 (15 zbióek), Johnson 5, Troupe 4, Ochońko 2, Chanas 2