W połowie 2019 roku na Dolnym Śląsku może zostać oddanych około tysiąca Mieszkań Plus

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-11-30 19:40 | Zmodyfikowano: 2017-11-30 18:40
W połowie 2019 roku na Dolnym Śląsku może zostać oddanych około tysiąca Mieszkań Plus  - Fot. wikipedia
Fot. wikipedia

W stolicy Dolnego Śląska doszło do podpisania listów intencyjnych z dziewięcioma gminami. List określa m.in. harmonogram planowanych działań, które mają doprowadzić do budowy mieszkań dla osób, które nie maja własnościowej nieruchomości. List intencyjny to duży krok, jednak nie jest on w 100 procentach wiążący - mówi wiceminister Tomasz Żuchowski:

- W tym momencie określamy, że dwa podmioty chcą coś wspólnie zrobić. W tym momencie wybudować mieszkania. W przeciągu 180 dni od podpisanych dzisiaj listów, albo zawieramy umowę i budujemy, albo, powiedzmy z powodów technicznych się nie dogadujemy i wówczas ten list intencyjny przestaje funkcjonować w przestrzeni prawnej. 

Fot. Andrzej Owczarek

Wśród gmin, które przystąpiły dziś do podpisania listu jest m.in. Legnica, która przewiduje budowę największej liczby, bo blisko 700 z prawie tysiąca mieszkań. Ponadto jest też Jaworzyna Śląska, Zgorzelec, Trzebnica, Pieńsk, Kudowa, Strzelin,Walim i Radwanice. Podstawowym kryterium, które pozwala starać się o mieszkanie plus jest zakaz posiadania nieruchomości mieszkalnej na własność.

Mieszkania plus przynajmniej w dziewięciu dolnośląskich gminach. Wiceminister infrastruktury i budownictwa podpisał dziś we Wrocławiu listy intencyjne. Te zawierają harmonogramy prac. Nie jest to dokument wiążący, ale jeśli doszłoby do zawartych w nim deklaracji do połowy 2019 roku na terenie Dolnego Śląska miałoby powstać ok. tysiąca mieszkań plus. O te mogą starać się osoby, które nie mają na własność nieruchomości mieszkalnych. O tym ile kosztował będzie wynajem mówi wiceminister Tomasz Żuchowski:

- Poniżej 8 zł to jest kwestia samego najmu na terenie województwa poza Wrocławiem, 10 zł z haczykiem to była kwestia opcji najmu z możliwością dojścia do własności. We Wrocławiu 11 zl czystego najmu i 15 zł z możliwością dojścia do własności. 

 

Wiążąca decyzja o tym czy mieszkania będą budowane na terenie gmin zapadną za pół roku. Listy intencyjne podpisały dziś m.in. takie gminy jak Trzebnica, Legnica, Strzelin czy Walim.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.