Wrocław: Ruszyła akcja "Wigilijne dzieło pomocy"

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2017-12-02 13:00 | Zmodyfikowano: 2017-12-02 13:00
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

We Wrocławiu została zainaugurowana 24 edycja akcji "Wigilijne dzieło pomocy" . Dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży wigilijnych świec uda się pomóc około 400 uczniom z ubogich rodzin. Niektórzy z nich będą mogli wyjechać na wakacje. Świece, które można kupić we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej zapalili dziś Arcybiskup Józef Kupny i wojewoda dolnośląski.

Paweł Hreniak podkreśla, że akcja organizowana przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej to realna pomoc dla potrzebujących.

- Pamiętajmy również o tym wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują, ale niekonieczne są nam znani. Dziś ksiądz Arcybiskup daje nam narzędzie do tego, żeby czynić coś dobrego właśnie w tym duchu świąt Bożego Narodzenia, wsparcia dla tych wszystkich, którzy tej pomocy oczekują.


Jak mówi Metropolita Wrocławski, Arcybiskup Józef Kupny część środków trafi też poza Polskę:

- 10 groszy z każdej świecy, to są środki, które będziemy kierowali dla dzieci w Ameryce Południowej. Myślę, że to jest piękne, bo pamiętamy o dzieciach w parafii, o dzieciach w Polsce i o dzieciach w Ameryce Południowej.

Dziś podsumowano także akcję "Rozpal ciepło Bożego Narodzenia". Dzięki hojności wiernych uda się zakupić 100 ton węgla, który jeszcze przed świętami dotrze do poszkodowanych we wrześniowej wichurze na Pomorzu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama