Z Wojnowa na Główny: Rowerem najszybciej [FILM]

Tomasz Sikora | Utworzono: 2017-12-12 07:15 | Zmodyfikowano: 2017-12-12 07:15
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

O to kto wygra, pytała maszynistę pociągu Kolei Dolnośląskich Mariusza Kozłowskiego Maja Majewska:

ZOBACZ: Wyścig z Radiem Wrocław. Z Wojnowa na Główny najszybciej rowerem

Ale Mariusz Kozłowski nie miał racji. Nieco zdyszany, ale pierwszy na mecie zameldował się Krzysiek Majewski - zapalony rowerzysta. Ale wygrał o włos - kilkadziesiąt sekund później z pociągu wysiadł Tomek Sikora. Redaktor Sikor przegrał z jednośladem, tylko dlatego, że dzisiaj skład miał pięciominutowe opóźnienie. Gdyby pociąg przyjechał zgodnie z rozkładem, wyścig wygrałby zdecydowanie.

Ostatnia, z kilkuminutowym poślizgiem, na główny dotarła Dorota Kuźnik, która podróżowała samochodem.

Krótkie przypomnienie: w kwietniu, gdy pierwszy pociąg kolei aglomeracyjnej odjechał ze stacji Wrocław - Wojnów na Nadodrze i Główny, nasi dziennikarze postanowili zorganizować wyścig. Testowali trasę i pojechali rowerem, samochodem i właśnie pociągiem. Wtedy również wygrał Krzysiek Majewski, na rowerze. Gdy Dorota Kuźnik jako druga dotarła na miejsce samochodem, Tomek Sikora (w pociągu) miał jeszcze do mety około 7 minut. Wyszło na to, że rowerzyści górą, ale... Koleje Dolnośląskie zażądały rewanżu.

- My tak tego nie zostawimy - zapowiedział wówczas na antenie Radia Wrocław Jerzy Michalak odpowiedzialny w Urzędzie Marszałkowskim za koleje. A zatem przyszedł czas na rewanż. Bo była okazja - w weekend zmieniono rozkład jazdy, dzięki czemu pociągiem z Wojnowa bez przesiadek dojedziemy na Główny - to ma skrócić podróż i dać kolejom palmę pierwszeństwa. - Tym razem to my z wami wygramy - zapowiadał Jerzy Michalak, odgrażając się naszym dziennikarzom.

Zadanie nie było proste - rowerem w grudniu i tak niewielu jeździ, a na ściganie definitywnie nie jest to pogoda. Ale Krzysztof Majewski wyzwanie podjął. Również Dorota Kuźnik miała pomysł na samochodową trasę omijającą największe korki.

To nie koniec naszego grudniowego ścigania. Wkrótce otwarta zostanie ekspresowa trasa S5. Ponoć z Trzebnicy do Wrocławia dojedziemy w 10 minut. Czy to sprawi, że dziś przeładowane szynobusy będą od przyszłego tygodnia puste, czy pojawią się nowe busy na tej trasie, a może wszyscy wsiądą do samochodów. I gdzie dojadą bez korków, a gdzie w nich utkną? Dlatego ścigać się będziemy od rynku trzebnickiego do pod wrocławski pręgierz.

Tak było w kwietniu:

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 10:27:44
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 10:22:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 10:17:55
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 10:12:51
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 10:03:50
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 09:57:38
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 09:51:48
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 09:44:38
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2018-03-18 09:38:52
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~SOK
2017-12-22 14:27:14
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 15
Wejście na tory 100 zł mandatu!
~jacus
2017-12-13 15:15:04
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 27
Kiedy będzie reportaż z którego coś będzie wynikać? Kiedy dziennikarz profesjonalnie skomentuje wypowiedzi i poglądy ankietowanych? Mamy sytuacje gdzie pociągiem jedziemy na około czyli z jednego brzegu rzeki na drugi przez 40 minut i to tylko dlatego ze zlikwidowano przesiadkę.Ze stacja jest w polu na skraju osiedla wielkości niedużej wioski i tam się tory kończą wiec wsiadających będzie niewielu.Że do Jelcza nie pojedzie bo jest krótsza linia.Ze to pic za kase z UE i z kieszeni marszałka czyli kasa zabrana Przewozom Regionalnym. Że na tym jedynym wylocie pobudowano osiedli więc aut ciągłe przybywa.Będzie tylko gorzej a to ruchy pozorne.Zalety roweru należy pokazywać w centrum a nie na peryferiach.Wybudowano Polinkę zamiast kładki.Zamykają śluzę Opatowicką.Zakaz jazdy rowerem po terenach wodonośnych.Zawalone mostki w parku Wschodnim,Trzeba podwójnie nadkładać drogi.Cenną inicjatywą była stacja rowerów miejskich na Swojczycach ale zamknęli.Znane są ograniczenia z powodu Odry ale idzie ku gorszemu zamiast lepszemu
~...
2017-12-13 10:34:31
z adresu IP: (217.110.xxx.xxx)
Ocena: -10
Sęk w tym że KD regularnie mają kilkuminutowe opoźnienie. Zamiast się odgrażać, niech Jerzy Michalak weźmie się do roboty.
~A Pan Sikora do dlaczego
2017-12-13 02:10:01
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 24
się wracał z pociągu po auto? Wrocławskie MPK Mu nie odpowiada? :)
~Tylko kolej
2017-12-12 18:23:28
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jakoś sobie nie wyobrażam 100 000 ludzi mknących przez miasto i ścigających się z pociągiem. Toż to pewny wypadek, tym bardziej, że jazda na złamanie karku bez kasku, wśród odskakujących pieszych. A co z wyścigiem w drogę powrotną Główny - Wojnów start tak w okolicach 16 :)
~k.k.
2017-12-12 15:04:00
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -8
Jeszcze trzeba zrobić wyścig z Głównego na Wojnów po godzinie 15:30.
~Andreas
2017-12-12 12:03:10
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 20
Kiedy widzę ich to mam nie odparte przeczucie jakby jeden z drugim, trzecim "coś" przypalał czasem. Może wart czasem podać im narko testy ?
~Wrocławianka
2017-12-12 10:37:23
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: -4
brawo za pomysł! nasz Radio Wrocław jest super :)))) słucham tylko Was, zasłuzone są te międzynarodowe nagrody, które dostajecie kawał dobrej roboty robicie dla społeczności lokalnej NAJLEPSZEGO!
~Martyna89
2017-12-12 09:46:56
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -11
Super radiowcy! Świetny pomysł z tym ściganiem, mniej polityki a więcej takich normalnych naszych spraw. Czy ja dobrze słyszałam że wkrótce test Trzebnica-Wroclaw? Poczekajcie aż S5 otworzą, wtedy wygra bankowo samochód!
~Ol22
2017-12-12 09:36:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -4
Serdecznie pozdrawiam Cala ekipe Radia Wroclaw
~Gość
2017-12-12 09:22:17
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 6
Super, że władze wyciągnęły wnioski z poprzedniego wyścigu, oby kolej dalej się rozwijała w takim kierunku, powodzenia dla urzędu marszałkowskiego!
~Kamilek
2017-12-12 08:39:29
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 18
Aż nie do wiary że rowerem był szybciej. Co on bierze?
~bea
2017-12-12 08:29:39
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
To kto w końcu wygrał??
~Marcin
2017-12-12 08:10:01
z adresu IP: (95.143.xxx.xxx)
Ocena: 2
Akurat słuchałem audycji jeszcze przed godziną 6:30 i cały czas powtarzano "Jesteśmy w Wojnowie". Więc jeśli używali takiej formy zamiast ""NA Wojnowie" (co sugerowałoby już, że są na jednym z Wrocławskich osiedli zamiast w podwrocławskiej wsi), to można podważyć wiedzę redaktorów na temat administracyjnego podziału miasta. Poza tym jakoś wynik całego porównania mnie nie dziwi.
~Anna
2017-12-12 07:50:30
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: -17
A Wojnów nie jest we Wrocławiu ? Bo Pani redaktor powtarza non stop, że wyścig z Wojnowa do Wrocławia ????mimo wszystko powodzenia ????
~Strachocin Swojczyce Wojn
2017-12-11 14:30:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Czyli wyścig jutro rano?
~ala
2017-12-11 12:33:59
z adresu IP: (185.156.xxx.xxx)
Ocena: -2
spoko