POGODA: Dziś deszcz ze śniegiem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-12-17 09:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: niże z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją, w rejonie Islandii oraz Morza Czarnego oraz wyż z centrum w rejonie Azorów klinem sięgający Europy Zachodniej i Środkowej.

Polska jest na skraju rozległego, płytkiego układu niżowego z ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją, jedynie na południu kraju utrzymyje się słaby klin wyżowy. Z północnego zachodu napływa powietrze pochodzenia arktycznego.
Ciśnienie rośnie.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 8 cm. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -11°C do -8°C. Wiatr w dzień dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne

Warunki biometeorologiczne: na ogół niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama