Coraz bardziej lubimy śpiewać. Powstają kolejne chóry

Ewa Zając, GN | Utworzono: 2017-12-22 14:35 | Zmodyfikowano: 2017-12-22 14:45
A|A|A

fot. Cantiamo Tutto

W samym Wrocławiu istnieje ponad 20 amatorskich chórów wykonujących różne gatunki muzyczne i ciągle powstają nowe. Jednym z najmłodszych jest Cantiamo Tutto, który założony został rok temu.

- Dzięki ogłoszeniu w internecie spotkała się grupa zupełnie różnych ludzi - opowiada śpiewająca w chórze Paulina Stępień:

- Zaczynaliśmy praktycznie od zera. Uszyliśmy się krok po kroku jak śpiewać. Przekrój jest ogromny, od 20+ do 60+. Sami organizujemy swoje koncerty, nasze stroje. Korzystamy wzajemnie ze swoich talentów i umiejętności - tłumaczy Paulina Stępień.

Chór Cantiamo Tutto liczy obecnie 40 osób, w przyszłym roku zamierzają dużo koncertować i pracować nad nowym repertuarem.

Jednym z najbardziej znanych jest jednak Wrocław Gospel Choir. Założył go i prowadzi dyrygent, kompozytor Rafał Rudawski:

- Mam różnych ludzi. Dentystów, lekarzy i bankowców, nauczycieli, architektów. Łączy nas muzyka gospel i próbujemy to wszystko połączyć w naszym chórze - mówi Rafał Rudawski.


fot. Wrocław Gospel Choir

Chór wiele koncertuje, także poza granicami i własnie wydaje swoją pierwszą płytę.


fot. Wrocław Gospel Choir

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama