Impel Wrocław rozpoczyna udział w rozgrywkach Pucharu Polski

| Utworzono: 2018-01-17 07:13 | Zmodyfikowano: 2018-01-17 07:13

Tegoroczne zmagania w Pucharze Polski Kobiet, wrocławianki rozpoczną już od IV rundy. Jest to efekt zajęcia przez Impel 11. miejsca na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej. Zespoły (11-14) z Ligi Siatkówki Kobiet zmierzą się w niej ze zwycięzcami grupowych zmagań z III rundy. W ten sposób powstały 4 pary rywalizujące o awans do dalszego etapu.

Na początek przygody z Pucharem – Impelki będą musiały zmierzyć się z Energą MKS Kalisz. Jest to obecny lider rozgrywek pierwszej ligi i jeden z kandydatów do barażowego pojedynku o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Dwa tygodnie temu wrocławianki miały okazję odbyć wspólny trening z ekipą z Kalisza.

Zwycięzcy środowych spotkań awansują do V rundy. Tam będą czekać na nich pozostałe zespoły LSK – drużyny z miejsc 3-10. 12 zespołów utworzy sześć par, które rozegrają swoje mecze 31 stycznia. Zwycięzcy tych meczów oraz drużyny ŁKS Commercecon Łódź i Chemik Police (dwie najlepsze po pierwszej rundzie fazy zasadniczej) utworzą pary ćwierćfinałowe. Final Four (dla zwycięzców ćwierćfinałów) zaplanowany jest na 10-11 marca 2018 roku.

Spotkanie z Energą MKS Kalisz odbędzie się o 18:00 w Arenie Kalisz. Dla Impelek mecz pucharowy będzie jednym z trzech w serii wyjazdowej. Nim wrocławianki zagrają mecz domowy z KS Pałac Bydgoszcz (w Jelczu-Laskowicach), czeka je jeszcze spotkanie ligowe na terenie rywalek – z Eneą PTPS Piła.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.