Final Four Pucharu Polski nie dla wrocławskich siatkarek

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-17 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-17 07:00

Od początku lepiej radziły sobie zawodniczki z Muszyny, u których dobrze funkcjonował blok oraz zagrywka. Podopieczne Jacka Grabowskiego inauguracyjną partię przegrały do 22. W drugiej - przewaga miejscowych była jeszcze bardziej wyraźna i Impel uzbierał zaledwie 15 punktów.

Wrocławianki przebudziły się dopiero w trzecim secie. Dobra postawa m.in. Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Caroliny Costagrande oraz bloki Agnieszki Kąkolewskiej pozwoliły wrócić przyjezdnym do gry. Po wygranych do 19 i 16 siatkarki Impelu doprowadziły do tie-breaka.

Decydujący o awansie set lepiej zaczął się dla muszynianek, które prowadziły już 3:0. Po przerwie na żądanie Jacka Grabowskiego jego podopieczne zdołały doprowadzić do remisu 4:4. Kluczowe akcje nastąpiły tuż po zmianie stron. Po asie serwisowym Anny Grejman przewaga Muszynianki znów urosła do trzech punktów (11:8). Chwilę później w ataku pomyliła się Katarzyna Skowrońska-Dolata i miejscowe miały już 5 punktów przewagi. Ostatecznie ekipa Bogdana Serwińskiego wygrała decydującą partię 15:9 i awansowała do Final Four Pucharu Polski.

Muszynianka - Impel Wrocław 3:2 (25:22, 25:15, 19:25, 16:25, 15:9)

Muszynianka: Grejman (11), Savić (15), Helić (18), Kurnikowska (17), Sosnowska (9), Milovits (2), Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Skrzypkowska, Pelc (2), Szczygieł, Hatala (2).

Impel Wrocław: Skowrońska-Dolata (25), Costagrande (17), Radecka (2), Hildebrand (4), Kąkolewska (11), Ptak (7), Sawicka (libero) oraz Durr, Kossanyiova (7), Kaczor (1), Sikorska (1), Gryka (1).