Siatkarki Impelu odpadły w piątej rundzie Pucharu Polski

| Utworzono: 2018-02-07 20:52

To gospodynie były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Do dzisiejszej rywalizajci przystepowały podbudowane triumfem w Lidze Siatkówki Kobiet nad ŁKS-em Łódź. Skoro wygrały z liderem tabeli ekstraklasy, spodziewały się łatwej przeprawy z Impelem.

Tymczasem siatkarki Marka Solarewicza postawiły rywalkom trudne warunki gry. Choć przegrały pierwszego seta do 20, w dwóch kolejnych świętowały sukces. Zwycięstwa do 18 i 23 spowodowały, że to PTPS musiał się martwić o odrabianie start.

Pogoń za rywalem gospodynie wykonały jednak perfekcyjnie. W czwartym secie zwyciężyły 25:18. Szans Impelkom nie dały też w tie-breaku. Zwyciężyły 15:11 i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.