Wrocław: Po remoncie zaczyna działać SOR przy ulicy Borowskiej [WIDEO]

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2018-01-17 16:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-17 16:00
Wrocław: Po remoncie zaczyna działać SOR przy ulicy Borowskiej [WIDEO] - fot. Andrzej Owczarek
fot. Andrzej Owczarek

W ośrodku przy ulicy Borowskiej jest teraz 6 dodatkowych łóżek obserwacyjnych, a dodatkowo z 4 do 12 wzrosła liczba stanowisk triage, gdzie odbywa się przyjęcie pacjentów przywiezionych przez karetki.

- Niewątpliwie polepszy się możliwość przekazywania pacjentów przez karetki pogotowia. Te karetki po prostu nie będą stały. Czy będziemy w stanie to wykorzystać zwiększając dostępność SOR-u? Nie wiem. Jest jedna bolączka, którą w tej chwili mamy. To jest brak ludzi do pracy. Nie ma ludzi.

Szpital od dawna bezskutecznie szuka chętnych do pracy na SORze. Dodatkowo na poziomie minus 1 powstała strefa dla pacjentów, którzy przyjdą samodzielnie.

Przebudowa kosztowała 2 miliony złotych, z czego 1,2 miliona złotych przekazał wojewoda dolnośląski. Wcześniej dofinansowany został remont SOR-u w szpitalu wojskowym. Jak mówi Paweł Hreniak to wszystko ma usprawnić działanie tych jednostek.

- Te karetki będą mogły przyjechać na SOR, przekazać pacjenta. Pacjent szybko trafi pod opiekę personelu szpitalnego, będzie właśnie na tej sali albo na Szpitalu Wojskowym i ta karetka będzie mogła jechać dalej, żeby służyć innym mieszkańcom Dolnego Śląska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.