Siatkarze Cuprum wygrali w Kielcach z Dafi Społem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-01-18 20:30

Początek meczu należał do siatkarzy Cuprum, którzy wyszli na prowadzenie 6:2. Kielczanie starali się odrobić straty, ale zespół z Lubina utrzymywał przewagę aż do wyniku 21:17. Zespół Dafi Społem potrafił jednak doprowadzić do remisu 23:23, zdobył kolejne dwa punkty i wygrał pierwszą partię 25:23.

Kielczanie kontynuowali dobrą serię i na początku drugiego seta prowadzili 5:2. Ale wówczas zespół Cuprum zaczął grac zdecydowanie lepiej i wyszedł na prowadzenie 12:10. W szeregach drużyny z Lubina wyróżniali się Michal Masny, a także Łukasz Kaczmarek i Robert Taht. Oni właśnie doprowadzili Cuprum do zwycięstwa 25:20.

W trzeciej partii znów lepiej grał zespół z Lubina. Drużyna Cuprum prowadziła 9:6. Dobrze spisywali się Piotr Hain i Dawid Gunia, co przełożyło się na wygraną Cuprum 25:22.

W czwartym secie znów do głosu doszli zawodnicy Dafi Społem, którzy objęli prowadzenie 12:9. Zespół Cuprum popełniał zbyt dużo błędów w ataku i także na zagrywce i przegrał czwartego seta 19:25.

Tie-break był wyrównany. Zespół z Kielc minimalnie prowadził, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Lubina, którzy wygrali tę partię 16:14 i cały mecz 3:2.

Dafi Społem Kielce - Cuprum Lubin 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:19, 14:16)

Dafi Społem: Wachnik, Stępień, Dokić, Schamlewski, Pawliński, Morozow, Czunkiewicz (libero) oraz Łapszyński, Adamski, Superlak.

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Taht, Gunia, Masny, Hain, Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Patucha, Gorzkiewicz, Smoliński.