Pierwsze zwycięstwo Śląska podczas zgrupowania na Cyprze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-01-30 17:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-30 17:00

W porównaniu do poprzedniego sparingu z Mladą Boleslav (0:1) trener Urban desygnował na plac gry zupełnie inną jedenastkę. W spotkaniu z 13. aktualnie drużyną czeskiej ekstraklasy szansę gry dostali dublerzy. Mimo to, wrocławianie zaprezentowali się dużo lepiej niż w poprzednim sprawdzianie. Swoją przewagę do przerwy WKS udokumentował golem w 20. minucie. Po akcji Adriana Łyszczarza bramkarza Karviny pokonał Sebastian Bergier.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do wrocławian. Wynik mógł podwyższyć powracający do zespołu po poważnej kontuzji Kamil Dankowski, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. Na niespełna kwadrans przed końcem, wprowadzony po przerwie na boisko, Arkadiusz Piech został faulowany przez bramkarza MFK. Chwilę później sam poszkodowany zamienił rzut karny na bramkę. Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem dominacji Czechów. Z dobrej strony pokazał się Jakub Wrąbel, który wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z jednym z rywali. Bramkarz Śląska nie zdołał jednak zachować czystego konta. W końcówce musiał skapitulować po strzale napastnika Karviny.

2 lutego w ostatnim spotkaniu sparingowym podczas obozu na Cyprze wrocławscy piłkarze zmierzą się ze słowacką Nitrą.

Śląsk Wrocław - MFK Karvina 2:1 (1:0)
Bramki: Sebastian Bergier 20, Arkadiusz Piech 76 (k) - Tomas Wagner 86

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel - Kamil Dankowski (70 Mariusz Pawelec), Igors Tarasovs, Paweł Kucharczyk, Augusto - Daniel Łuczak, Dragoljub Srnić, Adrian Łyszczarz (59 Maciej Pałaszewski), Kamil Vacek (59 Arkadiusz Piech), Mathieu Scalet - Sebastian Bergier.