Wyjazdowa wygrana koszykarek CCC nad Wisłą Kraków

Robert Skrzyński, inf.prasowa | Utworzono: 2018-02-18 19:45 | Zmodyfikowano: 2018-02-18 19:45

Koszykarki CCC Polkowice odniosły cenne zwycięstwo w ekstraklasie. Zespół z Polkowic pokonał na wyjeździe Wisłę Kraków 69:64. Doskonały mecz rozegrała Temi Fagbenle, która rzuciła aż 29 punktów.

Polkowiczanki ewidentnie złapały wiatr w żagle i spisują się coraz lepiej. Wobec tego nie dziwiły deklaracje, że do Krakowa jadą po wygraną, choć za rywala miały aktualnego lidera i wielokrotnego mistrza Polski.

Początek meczu nie był jednak najlepszy w wykonaniu CCC. Koszykarki z Polkowic miały problem z opanowaniem nerwów. W ich grze wiele było nonszalancji. Wisła wykorzystała to bezlitośnie i po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą jedenastu u punktów – 25:14. W drugiej kwarcie polkowiczanki zaczęły się spisywać zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim mocniej broniły uniemożliwiając gospodyniom konstruowanie akcji ofensywnych. Same też nie miały już takich problemów z trafianiem do kosza rywalek jak wcześniej. W efekcie zawodniczki CCC odrobiły siedem z 11 punktów straty i do szatni na przerwę schodziły przy wyniku 34: 30.

Po zmianie stron nadal to podopieczne trenera Marosa Kovacika były stroną dyktującą warunki na parkiecie. Wisła broniła przewagi, ale w końcówce trzeciej odsłony na prowadzenie wyszły zawodniczki z Polkowic. Od stanu 48:46 trzy kolejne punkty zdobyła Temi Fagbenle i po 30 minutach wiślaczki przegrywały 48:49. W ostatniej kwarcie zespół z Polkowic kontrolował przebieg gry i wygrał bez większych problemów 69:64.

Wisła Kraków – CCC Polkowice 61:69 (25:14, 9:16, 14:19, 16:20)

Wisła: Rodriguez 23, Labuckiene 13, Parker 12, Reid 10, Radocaj 6, Niedźwiedzka 0, Suknarowska-Kaczor 0, Ziętara 0.

CCC: Fagbenle 29, Gajda 19, Clark 7, Sandrić 5, Leciejewska 4, Bojović 3, Spanou 2, Puss 0, Stankiewicz 0, Ervin 0.