Siatkarze Cuprum bez szans w meczu z Treflem Gdańsk

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-03-16 20:05

W obu zespołach zabrakło czołowych graczy. Trefl musiał sobie radzić bez Mateusza Miki, a Cuprum bez przyjmujących Roberta Tahta i Keitha Puparta.

Lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy Trefla. Duże problemy w przyjęciu mieli Filip Biegun i Zoran Terzić. To przełożyło się na szybkie prowadzenie gospodarzy, wktórych szeregach brylował Damian Schulz. Pierwszy set zakończył się wygraną Trefla 25:18.

W drugiej partii drużyna Cuprum grała lepiej. Lubinianie byli groźniejsi zwłaszcza na zagrywce. Zespół z Dolnego Śląska przejął inicjatywę, ale w końcówce świetnie w drużynie Trefla grał Artur Szalpuk. Po niezwykle emocjonującej końcówce gospodarze triumfowali 27:25.

Trzeci set znów przebiegał pod dyktando Trefla. Drużyna z Gdańska od początku uzyskała wyraźną przewagę i doprowadziła ją aż do końca partii. Trefl wygrał 25:18 i cały mecz 3:0.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 27:25, 25:18)

Trefl: Nowakowski, Grzyb, TJ Sanders, Ferens, Szalpuk, Schulz, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Kozłowski, Majcherski (libero)

Cuprum: Masny, Kaczmarek, Hain, Gunia, Terzić, Biegun, Kryś (libero) oraz Makoś (libero), Gorzkiewicz, Michalak, Patucha