Dziesiątka Staropolanki, czyli bieg z widokiem na góry [FOTO]

Piotr Pietraszek, GN, materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-07 14:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 14:00
Dziesiątka Staropolanki, czyli bieg z widokiem na góry [FOTO] - fot. Anna Skupień
fot. Anna Skupień

Dziesiątka Staropolanki – to sześć biegów na 10 km, których trasy wytyczono w malowniczych plenerach dolnośląskich kurortów, gdzie znajdują się obiekty Polskiej Grupy Uzdrowisk. Trasy wytyczono z myślą o zawodnikach o różnym stopniu przygotowania.

Cykl zainaugurowała impreza w Cieplicach Zdroju. W sobotę biegacze mogli wziąć udział w Półmaratonie Jeleniogórskim i Dziesiątce Staropolanki. Ci, którzy zdecydowali się na start, nie żałowali. Tym razem rywalizacja odbywała się przy iście wiosennej pogodzie. Świeciło słońce, termometry pokazywały ok. 15 stopni, a sportowy trud na trasie wynagradzała piękna panorama ośnieżonych wciąż karkonoskich szczytów. A wysiłek był spory, bo górski charakter imprezy sprawił, że blisko 700 uczestników musiało wykazać się szczególną siłą i kondycją. 

Na krótszym dystansie najszybszy okazał się Mateusz Dzioba, który trasę pokonał w czasie 34:56 sek.

Zawodnik Paulinum Jelenia Góra na mecie powiedział, że znajomość terenu była jego atutem:

Kolejne miejsca na podium zajęli Adam Dymitroca (35:30) i Michał Kur (36:21). Wśród pań najszybsza była wałbrzyszanka Anna Wyszowska (40:46).

W 6. Półmaratonie Jeleniogórskim zwyciężył Alan Dobrowolski z czasem 1:18:34.

Zawodnik Decathlonu Szczawno-Zdrój był pod wrażeniem nowej trasy biegu:

Drugi na mecie zameldował się Paweł Czerniak (1:19:00), a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Pawliński (1:21:00).

Najszybszą z pań okazała się Paulina Wojtanowska z Bielawy (czas 1:34:56).

Kolejny etap cyklu Superbieg już 13 maja. Polanica Zdrój ugości Półmaraton i Dziesiątkę, natomiast 10 czerwca, kolejny raz odbędzie się Interferie RUN w Świeradowie Zdroju. W wakacje tempo nie spadnie, bo 22 lipca zaplanowano maraton Ultra Sowa oraz krótsze dystanse. Na progu jesieni – 9 września, na wymagających fanów biegania czeka zaś Półmaraton Górski i Dziesiątka Górska Staropolanki w Wałbrzychu. Na zakończenie zapraszamy ponownie do Świeradowa gdzie 6 października zaplanowano dystanse na 15 km i Dziesiątkę Staropolanki.

Na uczestników „10-tek” czekają specjalnie zaprojektowane z tej okazji pamiątkowe medale.

– Nasze biegi są dla każdego. Startują u nas amatorzy i początkujący biegacze, ale także zawodnicy już uznani i tacy, którzy mogą się pochwalić dobrymi wynikami. Polecam udział w Dziesiątce Staropolanki, bo to fantastyczna okazja, aby każdy mógł sprawdzić swoje możliwości – mówi Maciej Grabek, organizator cyklu Super Bieg.Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.