Legnica: 900 tysięcy złotych na dotacje do wymiany pieców

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2018-04-07 21:23 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 21:23
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Ogrzewanie mieszkań gazem to nie tylko dbałość o środowisko - przekonują legniccy samorządowcy. W mieście ruszyła kampania edukacyjna. Jej autorzy tłumaczą, że korzystanie z ekologicznych systemów jest o wiele prostsze niż rozpalanie w tradycyjnym piecu węglowym.

- To może być również o wiele tańsze rozwiązanie - dodaje Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent miasta.- Tym bardziej, że nowe przepisy antysmogowe za chwilę zlikwidują obrót tzw. paliwami śmieciowymi, jakieś miały. Niskokaloryczny opał, czyli więcej go idzie, a mniejszy efekt uzyskujemy. Dokładny rachunek wskaże, że wcale nie musi być drożej – tłumaczy Jadwiga Zienkiewicz.

Jednocześnie Legnica zwiększa dotację na wymianę pieców z 5 do 7 tysięcy złotych w mieszkaniach i do 10 tysięcy w domach jednorodzinnych.

- Chcemy też przekonać mieszkańców, że każda taka inwestycja może przynosić oszczędności przez wiele lat – dodaje Jadwiga Zienkiewicz.

- To taka rada dla wszystkich, że termomodernizacja powinna wyprzedzać zmianę źródła ogrzewania. Wymiana okien, docieplenie budynku, a później przejście na inne ogrzewanie i może się okazać, że wcale nie będzie drożej – mówi wiceprezydent Legnicy.

W tej chwili w legnickim ratuszu leży ponad 400 podań i deklaracji od osób zainteresowanych wymianą pieców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama