Kolejna porażka. Impel przegrał pod Wawelem

| Utworzono: 2018-04-08 07:28

Rywalizacja od początku przebiegała pod dyktando zagrywki i bloku. Zarówno w pierwszym, jak i drugim elemencie w inauguracyjnej partii, zdecydowanie lepiej prezentowały się przyjezdne z Wrocławia.

Kapitalnie w mecz weszła Natalia Murek. Po jej doskonałych zagrywkach Impel wysoko prowadził (7:1). Rywalkom straty punktowe udało się jednak odrobić pod koniec (16:17). Zrównanie wyników zaostrzyło rywalizację, jednak nie zmieniło jej losów w premierowej odsłonie. Po wymianie ciosów lepsze okazały się wrocławianki 25:23.

Początek drugiej partii zapowiadał powtórkę z inauguracyjnej rozrywki. Ponownie przyjezdne agresywnie weszły w seta zagrywką (5:2), jednak szybko straciły panowanie nad sobą i w efekcie także prowadzenie (7:8). Od momentu przełamania przyjezdnych, krakowianki całkowicie dominowały na boisku (12:8, 16:11, 18:11) i bez większego problemu wygrała do 15.

Trzecia partia od pierwszych piłek dla krakowianek (2:7). Od tej pory gospodynie były bezwzględne dla przyjezdnych, a szalejąca na lewym skrzydle Paszek regularnie dobijała przeciwniczki (11:4, 15:5). Jak się jednak okazało, gospodynie nie złamały psychicznie wrocławianek. Gdy przewaga sięgała już 10 "oczek" te wzięły się za odrabianie. Choć trio Natalia Murek, Iga Chojnacka i Tamara Gałucha dwoiło się i troiło, zdołało zbliżyć się tylko na dwa "oczka" (18:20). Set mimo wszystko padł łupem zawodniczek z Grodu Kraka (25:21) i pozbawił wrocławianki marzeń o zainkasowaniu trzech punktów i zapewnieniu sobie bezpiecznej strefy po fazie zasadniczej LSK.

Porażka w trzeciej części rozbiła Impel. Krakowianki każdą akcję czwartej odsłony zamieniały wręcz w punkt (12:5). Trener Solarewicz interweniował, wszystkie dotychczasowe liderki drużyny nie mogły poradzić sobie z blokiem gospodyń (15:6). Impel przegrał zdecydowanie, a ostatnie punkty były prezentem gospodyń (17:25).

W ostatniej serii spotkań, która zostanie rozegrana już w najbliższą środę 11 kwietnia Impel o punkty zawalczy z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna.

25. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet:

Trefl Proxima Kraków - Impel Wrocław 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:17)

Trefl Proxima: Pavan, Brzezińska, Talas, Łukasik J., Łukasik M., Clement, Kulig (libero) oraz Szymańska, Paszek, Budzoń

Impel: Chojnacka, Gierak, Murek, Wołodko, Chojnacka, Gałucha, Stenzel (libero) oraz Trojan

MVP: Ewelina Brzezińska (Trefl Proxima Kraków).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.