Ślęza Wrocław w półfinale koszykarskich Mistrzostw Polski [POSŁUCHAJ]

Michał Hamburger, Bartosz Tomczak, PAP | Utworzono: 2018-04-08 18:49 | Zmodyfikowano: 2018-04-08 18:49

POSŁUCHAJ POMECZOWYCH ROZMÓW (Karina Szybała, Agnieszka Kaczmarczyk, Agnieszka Majewska):

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla Ślęzy, która po niespełna trzech minutach prowadziła 8:0. Wrocławianki odcięły od podań silną podkoszową rywalek Kelley Cain i przyjezdne były zupełnie bezradne w ataku. Mistrzynie Polski natomiast wyprowadzały szybkie ataki i punktowały. Trener Energi Algirdas Paulauskas wziął czas, ale pierwsza akcja po wznowieniu gry zakończyła się stratą, a chwilę później rzutem za trzy Elina Dikeoulakou podwyższyła na 11:0.

Torunianki zaczęły punktować dopiero jak z boiska zeszła Cain, ich akcje były bardziej urozmaicone. Zawodniczki Ślęzy natomiast wyraźnie się rozluźniły, zaczęły grać nieco nonszalancko i szybko zrobiło się 11:8.

- Rozpoczęliśmy dobrze, ale tak dobry początek trochę nam przeszkodził, bo z 11:0 zrobił się szybko wyrównany mecz. Gdzieś nam koncentracja uciekła i nasze akcje nie były takie, jakie powinny być – powiedział po spotkaniu trener Ślęzy.

Jeszcze w pierwszej kwarcie Energa zbliżyła się do wrocławianek na dwa punkty (17:15), ale podopieczne trenera Arkadiusza Rusina wróciły do gry z pierwszych minut i też regularnie punktowały. Torunianki lepiej radziły sobie w strefie podkoszowej, a Ślęza w szybkim ataku i rzutach z dystansu. Po jednej z takich akcji zakończonej celnym rzutem Marisy Kastanek w drugiej kwarcie mistrzynie Polski prowadziły 40:27, a na dużą przerwę schodziły z przewagą 17 oczek (50:33).

Druga część meczu nic już nie zmieniła. Przyjezdne sprawiały wrażenie zrezygnowanych, zwłaszcza że na każdą skuteczną akcję Ślęza odpowiadała tym samym i różnica nie malała. Po trzech kwartach było 69:49 i jasne się stało, że do półfinału awansuje zespół z Dolnego Śląska.

- To my byliśmy lepszym zespołem w tych dwóch decydujących spotkaniach i to my dyktowaliśmy w nich warunki gry. Teraz musimy się skupić na odpoczynku i czekamy do środy, bo wszystko wskazuje, że dopiero wtedy poznamy rywala w półfinale. Nie wybieram z kim chciałbym zagrać. Wybieram formę swojego zespołu – podsumował trener Rusin.

Czwarty mecz ćwierćfinałowy: Ślęza Wrocław – Energa Toruń 83:68 (21:15, 29:18, 19:16, 14:19).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla Ślęzy.

Ślęza Wrocław: Marisa Kastanek 21, Elina Dikeoulakou 16, Sharnee Zoll 16, Karina Szybała 14, Kourtney Treffers 8, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Tijana Ajdukovic 2, Klaudia Sosnowska 2, Agnieszka Majewska 0;

Energa Toruń: Alexis Hornbuckle 18, Kelley Cain 12, Monika Grigalauskyte 9, Katarzyna Maliszewska 9, Emilia Tłumak 7, Agnieszka Skobel 6, Lauren Mansfield 4, Melissa Diawakana 3, Anna Bekasiewicz 0.