Sensacja w Zgorzelcu - PGE Turów pokonał Stelmet

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-04-14 20:45 | Zmodyfikowano: 2018-04-15 20:45

Koszykarze PGE Turowa sprawili dużą niespodziankę wygrywając na własnym parkiecie ze Stelmetem Zielona Góra 106:104.

Pierwsza kwarta należała do mistrzów Polski, którzy prowadzili 32:22. W drugiej części spotkania nie pozwolili zbliżyć się zawodnikom Turowa i na przerwę schodzili przy wyniku 55:44.

Turów przeszedł prawdziwą metamorfozę. W trzeciej kwarcie gospodarze grali zdecydowanie lepiej, cały czas odrabiali straty i na 10. minut przed końcem przegrywali już tylko 76:77.

Ostatnia część spotkania była niezwykle emocjonująca. Turów wreszcie wyszedł na prowadzenie, ale Stelmet odrabiał straty. Na kilka sekund przed końcem był remis 104:104. Gdy wydawało się, że będzie konieczna dogrywka świetną akcją popisał się Cameron Ayers, który zapewnił gospodarzom triumf.

Ayers zdobył aż 29 oczek i wykorzystał 11 z 19 rzutów z gry. Bardzo dobrze zagrał także Roderick Camphor, który zdobył 25 punktów.

PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra 106:104 (22:32, 22:23, 32:22, 30:27)

PGE Turów: Cameron Ayers 29, Rod Camphor 25, Stefan Balmazović 19, Jacek Jarecki 9, Jakub Patoka 6, Robert Skibniewski 5, Brad Waldow 5, Karolis Petrukonis 4, Kacper Borowski 3, Bartosz Bochno 1.

Stelmet: Vladimir Dragicević 18, James Florence 14, Łukasz Koszarek 13, Boris Savović 12, Martynas Gecevicius 12, Edo Murić 11, Jarosław Mokros 7, Adam Hrycaniuk 7, Filip Matczak 5, Przemysław Zamojski 5.