Koszykarze PGE Turowa przegrali w Szczecinie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-03-05 20:20 | Zmodyfikowano: 2018-03-05 20:20

Dolnośląski zespół był na prowadzeniu tylko w pierwszej kwarcie. Ostatni raz po celnej trójce Stefana Balmazovicia. Po 7 minutach gry było 17:14. Do końca inauguracyjnej odsłony zgorzelczanie nie zdobyli jednak punktu i to Wilki Morskie były lepsze 19:17.

Druga kwarta zaczęła się od ponad czterominutowej serii gospodarzy 11:3. PGE Turów do przerwy przegrywał 34:44.

Szansa na lepszy rezultat otworzyła się po przerwie. Po 6 minutach trzeciej kwarty było już tylko 47:50, ale kolejna seria Wilków Morskich - tym razem 6:0 - skutecznie ostudziła zapędy gości.

Decydująca odsłona rozpoczynała się z niekorzystnym dla PGE Turowa wynikiem 52:60 i zgorzelczanie nie obrócili już losów rywalizacji przegrywając ostatecznie 66:75.

Najlepszymi strzelcami spotkania byli dwaj zawodnicy PGE Turowa - Kacper Borowski i Cameron Ayers zdobyli po 17 punktów. 16 "oczek" mieli natomiast najlepsi w ekipie gospodarzy Martynas Paliukenas i Carlos Medlock.

W zespole ze Zgorzelca zadebiutował dziś Robert Skibniewski. 35-letni rozgrywający, który dopiero od tygodnia trenuje ze swoim nowym klubem rozegrał dziś 19 minut podczas których spudłował wszystkie cztery rzuty z gry i miał jedną zbiórkę.

PGE Turów przegrał walkę na deskach - 30:42. Obie drużyny fatalnie rzucały z dystansu. Zgorzelczanie trafili 5 z 23 rzutów za trzy. Koszykarze Wilków Morskich żadnej z 13 prób zza łuku nie zamienili na punkty.

Wilki Morskie Szczecin - PGE Turów Zgorzelec 75:66 (19:17, 25:17, 16:18, 15:14)

Punkty dla Wilków Morskich: Medloc 16, Palukenas 16, Kikowski 11, Diduszko 10, Harris 10, Benjamin 6 (10 zbiórek), Jogela 6

Punkty dla PGE Turowa: Ayers 17, Borowski 17, Waldow 9 (13 zbiórek) Balmazović 9, Camphor 5, Bochno 4, Patoka 4, Petrukonis 1