Adam Roczek doktorem honoris causa Uniwersytetu w Kijowie

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-06-02 07:30
A|A|A

fot. AZS Wrocław

Adam Roczek, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, otrzymał w dniu 26 maja 2018 zaszczytny tytuł doctora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej i Sportu w Kijowie.

Adam Roczek ukończył studia magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Od czasów studenckich zaangażował się w działalność Akademickiego Związku Sportowego. Pełnił między innymi funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego AZS. W roku 2012 został wybrany na stanowisko Prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Sportu Akademickiego. W roku 2016 jego mandat został przedłużony na kolejne 4 lata. Był wiceprezydentem Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

Jest trzecim Polakiem po Prof. Henryku Sozańskim (1995) i Prof. Januszu Czerwińskim (1999) wyróżnionym tym tytułem. Do dziś Uniwersytet przyznał 27 doktoratów honorowych za zasługi dla nauki i sportu w tym tak wybitnym postaciom jak Jaques Rogue – były Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego czy Sergiej Bubka- wielokrotny rekordzista świata w skoku o tyczce, Prezes Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego, Wiceprezydent Światowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama