Piłkarski PP kobiet: AZS i Zagłębie grają dalej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-04 20:43 | Zmodyfikowano: 2015-11-04 20:45

Ekipy z Wałbrzycha i Wrocławia w 1/8 finału zmierzyły się z bezpośrednim starciu. Derby miały jednostronny przebieg. AZS wziął srogi rewanż za ligową porażkę z drużyną spod Chełmca (walkower na korzyść AZS PWSZ z powodu uchybień regulaminowych w drużynie wrocławskiej) i wygrały w Wałbrzychu aż 6:0. Usprawiedliwieniem tak wysokiej porażki drużyny trenera Marcin Gryki może być fakt, że nie mógł on tego dnia skorzystać aż z 9 zawodniczek, które wyeliminowały kłopoty zdrowotne. Podopieczne Damiana Rynio dominowały od pierwszego gwizdka. Prowadzenie gościom dała w 22. minucie Małgorzata Grec. Potem nastąpił strzelecki popis Dominiki Grabowskiej, która w 23 minuty skompletowała hat-trick. Wynik w samej końcówce dwoma golami ustaliła Joanna Wróblewska.

Piłkarki z Wałbrzych zakończyły pucharową przygodę, rywalem AZS w ćwierćfinale Pucharu Polski będzie mistrz kraju - Medyk Konin.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 0:6 (0:3)

Bramki: Grec (22), Grabowska (28), Grabowska (42), Grabowska (51), Wróblewska (89), Wróblewska (90).

PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz (46 Mrozińska), Konat, Konopka, Iwańczuk, Brzeska (46 Wójcik), Rędzia (46 Staranowicz), Żurawska, Kowalczyk (35 Choińska), Gonzalez (46 Mazurek), Pluta.

AZS: Bocian (55 Brzezina) – Turkiewicz, Grec, Gradecka, Zalwowska (66 Korda), Wróblewska, Ostrowska (75 Lipka), Grabowska (55 Olszewska), Koziarska (66 Maciukiewicz), Cichosz, Dereń.

Jeszcze większą kanonadę urządziły sobie piłkarki nożne z Lubina. Zagłębie w meczu 1/8 finału gościło w Gorzowie Wielkopolskim. Wicemistrzynie Polski nie dały najmniejszych szans pierwszoligowcowi, aplikując niżej notowanym rywalkom aż 8 goli. O awans do półfinału PP Miedziowe powalczą teraz z AZS PSW Biała Podlaska.

Stilon Gorzów Wielkopolski - Zagłębie Lubin 0:8
Bramki: Zdunek i Bugajska po 2 oraz Bezdziecka, Ratajczak, Jelencić i Płonowska.