Kolarze CCC Sprandi Polkowice rozpoczynają ściganie w Rumunii

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-07-05 06:33

4-dniowy, 5-etapowy wyścig rozgrywany w Rumunii będzie miał w sobie wszystko, czego mogą oczekiwać kibice. Krótki, kręty i efektywny prolog, płaski etap dla sprinterów, wysokie góry i jazdę drużynową na czas. Zespół CCC Sprandi Polkowice wysyła do Sibiu wszechstronny skład, który będzie wstanie powalczyć w każdym z tych wyścigów.

Za sprawą 3.lokaty przed dwoma laty, w krótkim prologu, prowadzącym po bruku, Adrian Kurek jest jednym z faworytów tej czasówki. W kolejnych dwóch dniach o sukces postara się Amaro Antunes, gdy peleton wjedzie w wysokie góry i finiszować będzie po długiej wspinaczce na Balea Lac (23km, śr. 6,1%, max. 9%) i Paltinis (14km, śr. 5,2%, max. 12%). W przeszłości oba szczyty wielokrotnie znajdowały się w programie tej etapówki i są wręcz jej symbolem.

W niedzielę, ostatniego dnia rywalizacji, odbędą się dwa pół-etapy – poranna jazda drużynowa o długości 9,5km oraz wieczorny, pofałdowany wyścig, który najprawdopodobniej zakończy się masowym sprintem. Świetni czasowcy – Mateusz Taciak, Kamil Gradek i Adrian Kurek – będą siłą napędową pomarańczowych rano, a wieczorem, w efektywnym stylu wyścig zakończyć będą chcieli Paweł Franczak i Frantisek Sisr.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour (5-8 lipca, 2.1): Amaro Antunes, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Paweł Franczak, Frantisek Sisr

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.