Weronika Wołodko zostaje we Wrocławiu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-07-10 05:53
A|A|A

Weronika Wołodko do wrocławskiej drużyny trafiła sezon temu. Był to jej debiutancki rok na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. W początkowej części sezonu rozgrywająca nie miała szansy na prezentację swoich umiejętności podczas meczów. Jednak gdy doszła do głosu – na stałe zastąpiła Valerie Nichol w wyjściowej szóstce.

W 20 meczach zdobyła 38 punktów, z czego najwięcej blokiem – 18. Rozgrywająca często potrafiła wyczuć intencje atakujących i skutecznie „zamykała kierunek". Dobra postawa w meczach LSK zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry Polski na 2018 rok.

Kolejny sezon młoda rozgrywająca spędzi we Wrocławiu. – Jesteśmy zadowoleni z postawy Weroniki w poprzednim sezonie. Trenerzy wielokrotnie podkreślali jej sumienność i staranność podczas treningów. To pozwoliło naszej rozgrywającej na debiut w LSK, a w dalszej części sezonu – na regularne granie. Jestem przekonany, że w kolejnym sezonie Weronika zrobi kolejny krok w swojej siatkarskiej karierze – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

- Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie będę miała przyjemność reprezentować barwy wrocławskiego zespołu. Trafiłam tutaj na wspaniałych ludzi, którzy pomogli mi wejść do świata profesjonalnej siatkówki, stąd też decyzja o pozostaniu w tym zespole nie była dla mnie trudna – mówi Weronika Wołodko. Wiem, że jestem w dobrych rękach i ciężką pracą będę w stanie zrobić kroczek do przodu w swoich umiejętnościach siatkarskich. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie stworzymy zgraną grupę, walczącą o każdą piłkę – dodaje rozgrywająca.

Obecnie kadra Volleyball Wrocław na sezon 2018/2019:

Pierwszy trener: Marek Solarewicz

Przyjmująca: Natalia Murek

Rozgrywająca: Weronika Wołodko.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama