Wrocławskie siatkarki wróciły do treningów

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-08-07 07:00
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

Wrocławianki do hali powróciły już w sierpniu. Pierwsza część sezonu przygotowawczego poświęcona będzie na zajęcia indywidualne z siatkarkami. Zawodniczki będą miały okazję poznać filozofię pracy trenerów, a także dobrze przygotować się do drugiej, właściwej części przygotowań do sezonu 2018/2019. W sierpniu we Wrocławiu nieobecne będą jedynie reprezentantki Polski – Natalia Murek i Weronika Wołodko biorą udział w zgrupowaniu kadry przed turniejem Volley Masters Montreux 2018 (4-9 września, Szwajcaria).

Zdecydowaliśmy się podzielić okres przygotowawczy na dwie części z wielu względów. Jednym z powodów jest późne rozpoczęcie sezonu, więc uznaliśmy, że zbyt długie bezpośrednie przygotowania nie wyjdą na dobre naszym siatkarkom. Rozdzielenie przygotowań na dwie części pozwoli nam też popracować przez pierwsze 3 tygodnie indywidualnie, w tym okresie będziemy pracować w siłowni i w hali. Ostatni tydzień sierpnia zawodniczki dostają wolny na regenerację. Spotykamy się 3 września i zaczynamy właściwe przygotowania do sezonu – o przedsezonowych planach opowiada Marek Solarewicz, pierwszy trener Volleyball Wrocław.

Sezon 2018/2019 wystartuje wyjątkowo w listopadzie. Wszystko przez mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w październiku. Wrocławianki pierwszy mecz nowego sezonu rozegrają na wyjeździe – z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet – zespołem z Radomia. Inauguracyjną kolejkę zaplanowano na 3 listopada. Tydzień później wrocławskie siatkarki zadebiutują przed własną publicznością.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama