Piwnica Świdnicka w Rynku pozostanie pusta

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 2018-08-21 06:58 | Zmodyfikowano: 2018-08-21 07:02
A|A|A

fot. Klearchos Kapoutsis/flickr.com (Creative Commons)

Brak chętnych do współpracy z urzędem miejskim we Wrocławiu. Minął termin składania ofert dzierżawy pomieszczeń Piwnicy Świdnickiej, czyli jednej z najstarszych restauracji w Europie. Na początku tego roku, po długiej batalii sądowej, z lokalu wyprowadził się dotychczasowy najemca i od tego czasu restauracja jest nieczynna.

- Na razie pozostanie ona zamknięta, bo nie znalazł się żaden chętny do jej ponownego otwarcia - mówi Ryszard Krawczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Urzędu we wrocławskim magistracie:

Paweł Szot z magistratu zapewnia jednak, że nie ma się czego obawiać, a miasto najprawdopodobniej niedługo ogłosi kolejny przetarg:

Oferentów mógł zniechęcić między innymi spór sądowy, jaki trwał do czerwca tego roku między miastem a dotychczasowym najemcą. Ponadto magistrat podał jako cenę wywoławczą miesięczny czynsz w wysokości blisko 39 tysięcy złotych. Wymagano również wpłaty takiej wysokości wadium, ale żadne pieniądze na konto magistratu nie wpłynęły.

Piwnica Świdnicka, jak zaznaczyło miasto w dokumencie przetargowym, wymaga gruntownego remontu, co zwiększa koszty, jakie będzie musiał ponieść ewentualny inwestor. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~KKF
2019-12-04 21:04:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kto pamięta wspaniały koncert Trubadurów w 1967 w Piwnicy Šwidnickiej.Robiliśmy film z tego występu.Operator światła.
~Neo
2018-08-22 21:35:15
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czynsze z kosmosu, a dokładnie z Melmaxa. Nie lepiej brzmi 50 tysięcy? Dojom kasę a infrastruktura drogowa taka jak choćby tramwaje i torowiska skandal !!!!!!!!! Za co płacony jest bilet? Za ogrzewanie włączone latem czy wiecznie wypadające tramwaje z torów
~Dynamiczny dudie
2018-08-22 17:45:09
z adresu IP: (46.161.xxx.xxx)
Ocena: 0
Grzechem jest się nie zadłużać....
~he he he
2018-08-22 15:47:20
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
przerobic na budke z zapiekankami
~dwie łyse
2018-08-22 01:12:46
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 8
PAŁY tam POsadzić Arlekina i koleżkę jego Sartyę . zmienać POlskę ,dawać przykład w lewej JEWROPIE
~KONRAD
2018-08-22 00:25:08
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 14
@DDD:Proszę nie pisać bzdur,ze coś a w szczególności klub młodzieżówki komunistycznej wspaniale działał w okresie PRL.Ja też wtedy żyłem i pamiętam tą tańcbudę przy okazji,której ZSMP miało kilkanaście sytych etatów dla nierobów z nomenklatury komunistycznej.Działalność kulturalna była tam marginesem i chodziło głownie o obfite korzystanie z dotacji z Wydziału Kultury KW PZPR.Jedyne co tam było dostępne dla ludzi z ulicy oprócz dyskotek to było małe kameralne kino,które grało filmy,które miały premiery rok lub nawet więcej wcześniej.Jak człowiek był kinomanem i przeoczył jakiś tytuł to wiedział,że go w końcu pokażą w Piwnicy Świdnickiej.
~skandal!
2018-08-21 15:35:29
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Przerwa w działalności tej piwnicy po tylu setkach lat, to straty wizerunkowe dla miasta, co przekłada się także na straty finansowe dla miasta. Już nie wspominam o stratach dla Polski. Ciekawe czy ktoś za to odpowie? Oczywiście, że nikt, bo nikt nie myśli o tym, że najstarsza piwiarnia w Europie była u nas, a inni mogli o tym tylko pomarzyć by mieć coś takiego. Taki rarytas. A Wrocław ot tak się tego pozbył, bo wiadomo biznes i te sprawy. Wrocław dał ciała i tyle. Ale ja powiem więcej. Cała Polska dała ciała. Bo Polska nie szanuje Wrocławia, a Wrocław i jego elity na siłę odcinają się od Polski!
~JAcek
2018-08-21 13:56:26
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 7
Nikt nie chce współpracować z urzędem miejskim? Dziwne...
~Ikisik
2018-08-21 13:10:27
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Patrząc na metraż, cena wcale nie jest aż tak duża. Prędzej czy później najemca się znajdzie
~terminator
2018-08-21 12:28:03
z adresu IP: (217.86.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pazernosc na tle czynszowym prowadzi do stalej degradacji wroclawskiego Rynku wraz z jego otoczeniem. I nie ma zadnych wnioskow?
~ddd
2018-08-21 11:49:27
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pamiętam Piwnicę Świdnicką z lat 60 ubiegłego wieku. Był to klub młodzieży pracującej ZSMP, dyrektorem był wtedy Witalis kierownikiem adm. Borejsza. Był to wspaniale działający jak na tamte czasy klub młodzieżowy. Tam między innymi zaczynały "Nastolatki" (Aleksander Nowacki). Ale w chyba był to rok 1966 piwnica poszła do remontu, po jej otwarciu wszystko się zmieniło nowa dyrekcja to była grupa nowego ZSMP. A w późniejszych latach to już tylko czysta komercja. I mamy to co mamy. W niektórych sprawach mecenat państwa jest niezbędny, niezależnie od jego opcji politycznej.
~Obywatel
2018-08-21 09:53:21
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 6
ładna wizytówka miasta Browar Piast też zlikwidowali takie regionalne piwko