DRJ: Rockowe granie w CH Zajezdnia

Radio Wrocław/PP | Utworzono: 2018-08-21 19:35 | Zmodyfikowano: 2018-08-21 19:35
A|A|A

fot. Anna Skupień

Wydarzeniem pierwszej części dwudniowej imprezy muzycznej był występ fińskiej grupy Apocalyptica. Zespół w oryginalny sposób łączy elementy rocka z metalem i muzyką klasyczną. Czterech wirtuozów z helsińskiej Akademii Sibeliusa zaczęło grać w 1993 roku, a już trzy lata później fiński kwartet był na ustach całego świata. Wydany w 1996 roku album „Plays Metallica By FourCellos”, zawierający utwory legendarnej Metalliki w aranżacji na wiolonczele, okazał się prawdziwą sensacją. Od tamtej pory zespół ze Skandynawii regularnie wyprzedaje sale koncertowe. Do dziś ukazało się osiem świetnie ocenianych przez krytykę albumów grupy, które sprzedały się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Podczas koncertu w CH Zajezdnia 31 sierpnia wystąpiły także dwa polskie zespoły: Illusion i Luxtorpeda.

Illusion powstał na początku lat 90., a po siedmiu latach został zawieszony i w końcu przywrócony do życia po 16 latach oczekiwania. To niewątpliwie jedna z najważniejszych grup rockowych w naszym kraju. Zespół ma na koncie takie przeboje jak "Nóż", "Vendetta", "Nikt" i "Kły".

Mocnych rockowych brzmień nie zabrakło także podczas występu Luxtorpedy. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się w 2011 roku. Drugi album, pt. Robaki, który ukazał się rok później, szybko uzyskał miano "złotej płyty". Pochodzący z niego utwór "Wilki Dwa" przez 9 tygodni był liderem prestiżowej Listy Przebojów radiowej Trójki. Fragmenty wrocławskiego koncertu z CH Zajezdnia pojawią się na najnowszej płycie Luxtorpedy, która ukaże się w październiku. Jej okładkę zdobić będzie zdjęcie wykonane podczas występu grupy na tegorocznym wROCK for Freedom – Legendy Rocka.

W sobotę 1.09 - drugi dzień koncertów w CH Zajezdnia. Przy Grabiszyńskiej zagra m.in. obchodzący półwiecze muzycznej działalności zespół Inner Circle, znany na całym świecie z mega hitów "Sweat (A La LaLaLaLong)" oraz "Bad Boys". Pochodzący z Jamajki pięcioosobowy skład ma w swoim dorobku nagrodę Grammy, i od kilkudziesięciu lat zaliczany jest do ścisłej czołówki światowej sceny reggae. 1 września oprócz Inner Circle zagra również legenda polskiego rocka - zespół Czerwone Gitary. Skład koncertu uzupełniają Piersi, jeden z najbardziej ulubionych przez publiczność zespołów, którego przebój "Bałkanica" stał się synonimem dobrej zabawy. Początek o godz. 16.30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama