Coraz trudniej będzie przejechać przez centrum Wrocławia? "Chcemy progów zwalniających"

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-08-25 06:11 | Zmodyfikowano: 2018-08-25 06:12
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne (fot. archiwum Radia Wrocław)

Rada Osiedla otrzymywała od dawna sygnały od mieszkańców, że przeszkadzają im samochody jadące z nadmierną prędkością pod ich oknami. - Działamy, zamiast czekać na tragedię - mówi Jolanta Niezgodzka ze Starego Miasta. - Do Wydziału Inżynierii Miejskiej w magistracie złożyliśmy wniosek, by na ulicach Psie Budy, Szajnochy, Włodkowica, św. Antoniego i w pobliżu Placu Solnego zamontować dodatkowe spowalniacze lub ustawić donice z kwiatami, które wymuszałyby wolniejszą jazdę slalomem.

Co na to mieszkańcy?

Ostateczna decyzja będzie należała do urzędników. Trójstronne rozmowy na ten temat zaplanowano za dwa tygodnie. We wrześniu Rada Miejska ma także zdecydować o przebudowie, ograniczeniu ruchu samochodów i parkowaniu w okolicy Zaułka Solnego oraz Dzielnicy Czterech Świątyń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ireneusz
2018-08-28 12:54:18
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 0
LOL - na Psich Budach nie da się jechać autem - tak ciasno. Oni tam chcą slalom urządzać? Dla kogo? Dla rowerów chyba? :)
~EuGeniusz
2018-08-28 12:51:51
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ostatnio nawet jeden kierowca wyprzedził na jezdni pieszego, co wzbudziło powszechne oburzenie! Wrocław ma byś stolica najwolniejszych aut i największych korków! Od lat wiedzie prym w tej chlubnej klasyfikacji!
~rei
2018-08-27 09:45:25
z adresu IP: (89.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czym mniejszy ruch samochodowy tym lepiej. Ale musi być niezawodna i komfortowa alternatywa. Zeroemisyjna (w sensie spalin) i niskoemisyjna (w sensie hałasu).
~Kazimierz
2018-08-26 09:52:45
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam sentyment, szczególny, do miasta Wrocław....(Byłem w czasie powodzi 1997) Ale nie mam sentymentów do głupich i nieprzemyślanych pomysłów i decyzji.
~CVi
2018-08-26 08:09:28
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zawsze powtarzam, że szefem szefów w komunikacji miasta musi być osoba jeżdząca na co dzień samochodem i rowerem, poruszająca się także pieszo, a i posiadająca doświadczenie na autobusach bądź ciężarówkach. Jeśli szef, szefów nie posiada takich doświadczeń, to znalazł się na swoim stanowisku pracy przez nieporozumienie.
~brak szczegółów
2018-08-26 08:06:50
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 2
Znacie jakiś blok, obok którego jest ulica a mieszkańcy nie narzekają na nadmierną prędkość? Ja nie. Dlaczego więc mieszkańcy tego bloku maja być uprzywilejowani? Medialna papka?
~Interes
2018-08-25 20:37:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe kto ma interes by serwisować zawieszenie samochodów? Czy naprawa zawieszenia auta będzie współfinansowana przez pomysłodawce progów?
~ERyk
2018-08-25 15:17:15
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bardzo dobrze. Świetny pomysł, niech buraki nauczą się w końcu jeździć(WOLNIEJ).
~Przewietrzyć magistrat
2018-08-25 11:54:07
z adresu IP: (78.155.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tam poziom absurdu pod rządami Dutkiewicza sięgnął absurdu. Dla przykładu wycieli drzewa i zgłosili swoją kandydaturę jako zielonego miasta. Teraz znowu jakieś progi.
~wyborca
2018-08-25 11:30:24
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 7
Oddam głos tylko na takiego kandydata, który zobowiąże się wyrzucić z naszych dróg progi, słupki i kontrapasy.
~Asw
2018-08-25 08:57:27
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Edukacja kierowców, nie rozdawać uprawnień do kierowania, niech przyszły kierowca wykona badania psychologiczne, psychotechniczne i wydłużony okres próbny, w trakcie okresu próbnego bez taryfy ulgowej, zatrzymanie prawka za niebezpieczne zachowania. Najważniejsze w tym wszystkim to zwiększyć liczbę policjantów czyli podnieść płace w policji i wtedy "doniczki na drodze i jazda slalomem" byłaby tylko w czasie jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie. Pozdrawiam zawodowców.
~pędziwiatr
2018-08-25 08:14:11
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jaką prędkość?? Ślimaka?? Czy tych ludzi już całkiem powaliło? Chcą spokoju i braku ruchu, niech się wyprowadzą na wieś! Przecież przez centrum i stare miasto przejeżdża się wyłącznie w ślimaczym tempie, a raczej się stoi niż jedzie. czy oni mają świadomośc, że spowolnienie dla nich oznacza tylko więcej spalin pod oknami? czy myślenie aż tak boli??