Kilkadziesiąt interwencji strażaków po burzach w regionie [WASZE ZDJĘCIA]

Ewelina Lis, GN | Utworzono: 2018-08-24 20:07 | Zmodyfikowano: 2018-08-24 20:09
A|A|A

Fot: Siechnice.com.pl

AKTUALIZACJA 11:30

Napływają kolejne zdjęcia z wczorajszej nawałnicy, która przeszła nad Dolnym Śląskiem. Tak wyglądała sytuacja w Siechnicach tuż po gwałtownej burzy z gradem.

                                                                                    Fot: Siechnice.com.pl

AKTUALIZACJA 10:00

Uszkodzonych zostało kilka dachów budynków, połamane zostały drzewa i gałęzie. Silny wiatr pozrywał niektóre linie energetyczne. Nawet do godziny 14 bez prądu pozostaną mieszkańcy Sulimowa, Kotowic i Siechnic. Do południa potrwa usuwanie awarii w Iwinach, a także we Wrocławiu na osiedlach Borek, Krzyki, Gaj, Wojszyce i Ołtaszyn.

W nocy strażacy interweniowali także przy ulicy Jana Pawła II w Siechnicach, gdzie zapaliło się mieszkanie na drugim piętrze. Mieszkańcy - 4-osobowa rodzina - trafili do szpitala. Inni lokatorzy tego bloku - w sumie 20 osób - zostali ewakuowani. 

                                                                                  Fot: Siechnice.com.pl

AKTUALIZACJA 00:55

Najwięcej interwencji - 60 zdarzeń - strażacy przeprowadzili w powiecie wrocławskim - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Większość interwencji dotyczyła usuwania z dróg i chodników połamanych drzew i konarów. Na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kobierzyc gałąź spadła na przejeżdżającego drogą busa. W wypadku nikt nie został ranny. Natomiast dyżurny Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu poinformował, że w powiecie zostało uszkodzonych kilka dachów budynków. - Jedno z poważniejszych zdarzeń miało miejsce w gminie Siechnice, gdzie komin wentylacyjny przewrócił się robiąc dziurę w dachu budynku mieszkalnego - przekazał. Na skutek powalenia drzew uszkodzonych zostało też kilka linii energetycznych. Według informacji straży, nikomu nic się nie stało. 

                                                                                   Grad w Siechnicach (fot: Krzysztof Świerzko)

AKTUALIZACJA 21.00

Zakończyła się akcja strażaków w Świeradowie-Zdroju. Gruzowisko zostało przeszukane, nikogo w nim nie znaleziono. 


W Świeradowie-Zdroju przy ulicy Myśliwskiej 11 zawalił się drewniany budynek domu jednorodzinnego. Na chwilę obecną nie ma informacji, czy ktoś znajdował się w środku. - Teren zostanie przeszukany - informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Dolnośląskiego

Gwałtowna burza z gradem przeszła przez wschodnie osiedla Wrocławia i okolice. Strażacy mają pełne ręce roboty - w ciągu ostatnich trzech godzin wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy - usuwają, głównie z dróg, połamane konary drzew.

                                 Grad w Świętej Katarzynie (zdjęcia przesłane przez Słuchacza. fot. Marek W.)

Sporo mieszkańców Wrocławia i okolic nie ma prądu. Jak informuje Tauron, przerw w dostawie energii elektrycznej jeszcze przez kilka godzin mogą spodziewać się mieszkańcy m.in. wrocławskiego Ołtaszyna, Wojszyc i Jagodna. Problemy są także z prądem w Żernikach Wrocławskich, Radomierzycach czy Siechnicach

Zakończyły się utrudnienia na krajowej ósemce na odcinku między Wrocławiem a Jordanowem Śląskim. W pobliżu Kobierzyc na busa spadła gałąź. Zablokowany był jeden pas.

IMGW wydało na piątek ostrzeżenie przed burzami z gradem dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama