IMGW ostrzega. Po gwałtownych burzach lokalne podtopienia [WIDEO]

Marek Waligóra, jk | Utworzono: 2019-06-15 18:01 | Zmodyfikowano: 2019-06-15 18:49
A|A|A

sob. godz. 22

W związku z gwałtownymi opadami deszczu i burzami występują podtopienia oraz utrudnienia na drogach powiatowych i gminnych. W gminie Udanin, w miejscowościach: Lusin, Piekary i Jarosław doszło do zalania domów i piwnic. Zgodnie z prognozami IMGW, gwałtowne deszcze i burze będą występować na Dolnym Śląsku do jutra.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak zapewnił, że poszkodowani mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie i pomoc w postaci zasiłków celowych.

sob., godz. 15

Według meteorologów miejscami może spaść duży grad do średnicy nawet 5 cm. Ostrzeżenie 2. stopnia obowiązuje dla prawie całego regionu z wyjątkiem ziemi kłodzkiej okolic Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Świdnicy, Oławy, Ząbkowic i Strzelina - tu jest ostrzeżenie 1. stopnia.

Temperatura w wielu miejscach Dolnego Ślaska osiągnęła dzisiaj 34 st - służby medyczne odnotowują wzrost liczby wyjazdów. Na udary słoneczne najbardziej narażone są osoby starsze i małe dzieci. Żeby zminimalizować skutki upałów, należy ograniczyć do minimum przebywanie na słońcu - szczególnie w godzinach między 10 a 16 i pić dużo niegazowanej wody.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama