US Open: Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału debla

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-03 08:25

Najdłuższy był pierwszy set. 55 minutowa rywalizacja to 11 gemów na korzyść serwujących i ten ostatni - 12. z przełamaniem Kubota i Melo. Polak i Brazylijczyk wygrali go do 30 i cieszyli się z prowadzenia.

Radość trwała jednak krótko. Już w pierwszym gemie drugiej partii Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali swój serwis - do 15. Identyczna sytuacja powtórzyła się w 7 gemie. Całego seta po 36 minutach wygrali Francuzi - 6:2.

W decydującej trzeciej partii kluczowy był czwarty gem. Polak i Brazylijczyk przełamali rywali do 30 i nie oddali już prowadzenia. W dziewiątym gemie po czterech piłkach meczowych zakończyli spotkanie.

O półfinał Polak i Brazylijczyk powalczą z reprezentantami gospodarzy Austinem Krajickiem i Tennysem Sandgrenem.

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 7) - Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert (Francja, 9) 7:5, 2:6, 6:3.