DRJ: 33. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-10-10 13:29 | Zmodyfikowano: 2018-10-10 17:10
DRJ: 33. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą - (fot. mat. prasowe)
(fot. mat. prasowe)

14 października o godzinie 11.00 po raz trzydziesty trzeci zawodnicy pobiegli ulicami miasta Lubina. Dziesięciokilometrowa trasa biegu, atestowana przez PZLA przebiegła ulicami: Sikorskiego, Wrocławską, Niepodległości, Hutniczą, gen. Maczka. Zawodnicy pobiegną w 12 kategoriach. Organizatorem biegu jest KGHM Polska Miedź, impreza ta tradycyjnie inauguruje obchody górniczego święta - Barbórki. Start do biegu na drodze dojazdowej do Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ul. Odrodzenia 28 b.

Każdy uczestnik biegu na 10 km otrzymał pakiet startowy z pamiątkowa koszulką. Do pakietów dołączone były także bony na ciepły posiłek i napój. Po ukończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

W czasie imprezy zostały rozegrane również dodatkowe biegi: bieg sztygarski na milę w trzech kategoriach, sztafeta międzyzakładowa 4x400, sztafeta dyrektorska 4x100 oraz biegi na 500 m dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych i górniczych. Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy. Każdy zawodnik, który ukończy bieg główny otrzyma pamiątkowy medal. Wiele atrakcji zaplanowanych jest również dla kibiców, dla tych najmłodszych loteria fantowa do wygrania jest 70 atrakcyjnych nagród, m.in. laptop, rowery, tablety, deskorolki, sprzęt sportowy.

Nagrodę przygotowano także dla kibicującej młodzieży, będzie nią wycieczka dla całej klasy. Miłośników fotografii sportowej zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez RCS. Kibicom na stadionie będzie towarzyszyć Zakładowa Orkiestra Górnicza. W tym roku limit startujących w biegu głównym wynosi 2000 osób.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.